Blog

Przegląd trasy maratonu w Miami i wskazówki

Każdy, kto przygotowuje się do maratonu w Miami, musi przeczytać ten post! Jako ktoś, kto mieszkał w Miami przez lata i ścigał się tam, a także towarzyszył odwiedzającym mnie przyjaciołom podczas maratonu, żałuję, że nie wiedziałem tego już wtedy!

Na mecie naprawdę fajnie jest zobaczyć mnóstwo powiewających flag!

Mam nadzieję, że te kilka kluczowych elementów pomoże ułatwić życie! Gdy zaczniesz zdawać sobie sprawę z tego, ile czasu zajmuje trening do maratonu, mam nadzieję, że zacząłeś szukać odpowiedniego planu!

A potem zacząłeś się zastanawiać... czy mój trening do płaskiego maratonu powinien być inny? Tak.

Czy jest coś innego w trasie maratonu w Miami, na co powinienem się przygotować? Tak. Chociaż jest to płaska, piękna trasa, pogoda może sprawić, że nie będzie ona szybka.

Cieszę się, że myślisz z wyprzedzeniem i mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci wziąć udział w świetnym wyścigu, niezależnie od tego, czy jest to Twój pierwszy, czy też chcesz pobić swój osobisty rekord. Porozmawiajmy o kilku kluczowych wskazówkach dotyczących maratonu w Miami!

Szybki skok

Toggle

Porady dotyczące maratonu w Miami#6 Strategia trasy maratonu w Miami#7 Pogoda na maratonie w Miami jest ogólnie gorąca i wilgotnaMiami Marathon FAQS

Wskazówki dotyczące maratonu w Miami

W przypadku każdego wyścigu mam kilka standardowych zaleceń dla naszych sportowców:

 • Staraj się nie chodzić dużo przed biegiem.
 • Miej ze sobą lub zaplanuj kolację przed wyścigiem i poranny posiłek, aby wiedzieć, że jest to jedzenie, które tolerujesz.
 • Nie daj się wciągnąć w jazdę po trasie :) Powinieneś trenować niezależnie od tego, jak wygląda wzniesienie i to wszystko, co możesz kontrolować. Poza tym w Miami ruch uliczny jest powolny, przez co trasa wydaje się bardzo długa.
 • Ogólnie jest to naprawdę dobrze zorganizowane wydarzenie, więc powinieneś być w dobrych rękach w dniu wyścigu!
 • Bądź przygotowany na spędzenie czasu po wyścigu, ponieważ ten ma świetną atmosferę w pięknym miejscu!

#1 Trenuj do Flats

Jedną z rzeczy, na którą wielu biegaczy nie zwraca uwagi, jest to, że bieganie po płaskim terenie może być trudniejsze. Przez cały wyścig będziesz używać tych samych mięśni. Jeśli do tej pory trenowałeś na wzniesieniach, możesz odczuwać ból lub zmęczenie.

Podczas biegu napotkasz kilka mostów, ale nie są one podobne do dużych mostów maratonu w Nowym Jorku. Większość z nich to po prostu niewielkie wzniesienia nad drogami wodnymi, po których poruszają się małe łodzie.

Ta trasa jest nawet bardziej płaska niż maraton w Chicago, z około 185 stopami przewyższenia i 182 stopami straty.

Największe wzniesienie będzie miało miejsce na 15. i 16. mili, kiedy będziesz musiał pokonać groblę Rickenbacker. Było to jedno z moich ulubionych miejsc do biegania powtórzeń wzniesień, więc jest to trening, ale będzie to miła odmiana dla nóg i jest pięknie nad wodą, więc po prostu wchłoń to.

#2 Trzymaj się blisko startu

Maraton w Miami rozpoczyna się w centrum miasta, a nie na słynnej South Beach. Pobyt w tej okolicy jest droższy, ale uwierz mi, że nie jest to miejsce, w którym chcesz znaleźć parking w poranek wyścigu.

Sprawdź People Mover. Jest to bezpłatny, naziemny, zautomatyzowany system kolejowy, który okrąża całe centrum miasta i może pomóc w znalezieniu szerszej gamy miejsc noclegowych. W poranek wyścigu będzie zajęty, ale jest to świetny sposób na dotarcie na start bez konieczności chodzenia.

 • Nie musisz martwić się o ruch uliczny lub parkowanie przy zamkniętych drogach
 • Pobliski hotel oznacza, że naprawdę łatwo jest dojść na start w ramach rozgrzewki.
 • W ostatniej chwili można ponownie skorzystać z hotelowej łazienki i uniknąć potencjalnej złej pogody.
 • Jeśli nie możesz zatrzymać się w pobliżu startu, sprawdź transfery zapewniane przez wyścig!

Nie bój się poprosić znajomych o podzielenie się z Tobą pokojem! Wtedy będziesz miał z kim dzielić wszystkie nerwy.

Nie zapominaj, że musisz jeść w poranek wyścigu! Sprawdź mój przewodnik po tym, co jeść przed maratonem >>

Wiem, że jest gorąco, ale twoje ciało potrzebuje paliwa.

#3 Marathon Expo

Jest to jedna z wystaw, która nadal wykonuje świetną robotę. Naprawdę chcą sprawić, by weekend był dla Ciebie przeżyciem, więc otrzymasz słynną ścianę biegacza ze swoim imieniem i wieloma innymi wspaniałymi rzeczami, obok sprzedawców.

Pamiętaj tylko, że Twoim zadaniem jest NIE STAĆ NA NOGACH PRZEZ CAŁY DZIEŃ!!!

Expo odbywa się na plaży w Miami, więc nie znajduje się w pobliżu startu wyścigu.

Centrum Kongresowe: 1901 Convention Center Dr, Miami Beach, FL 33139

 • Jeśli możesz, postaraj się pojechać wcześniej, aby uniknąć długich opóźnień w ruchu na moście prowadzącym na plażę.
 • Na plaży w Miami znajdziesz wiele świetnych potraw na posiłki.
 • Pamiętaj, jeśli wybierasz się na plażę, usiądź, weź ze sobą nawodnienie i krem z filtrem przeciwsłonecznym (celem jest dzień wyścigu!).

#4 Plan na poranek wyścigu

Jak na duży wyścig, start jest dość łatwy. Nie będziesz musiał radzić sobie z liniami bezpieczeństwa ani być na miejscu zbyt wcześnie.

Kontrola bagażu będzie dotyczyć tylko przezroczystych toreb z Expo i znajduje się około 3 przecznice od linii startu. Dobrze przeczytaj swój pakiet startowy.

 • WCZESNY START zaprojektowany, aby pokonać upał
 • Należy stawić się w swoim boksie 15 minut przed startem.
 • Śliniaki są sprawdzane podczas wchodzenia do strefy startowej, więc należy pojawić się tam dużo wcześniej.
 • 6 rano startuje pierwszy korral
 • Godzina 7 rano jest godziną graniczną dla wszystkich startujących, więc jeśli się spóźnisz, nie ma sprawy.

#5 Przygotuj się na wzrost temperatury i wyjście słońca

Jak już wspomniano, temperatura będzie rosnąć przez cały wyścig. Rezultatem tego w połączeniu z ciężkim wysiłkiem jest wzrost tętna, co sprawia, że wszystko wydaje się trudniejsze. Dlatego bardzo ważne jest, aby być na bieżąco:

 • Częste popijanie wody i elektrolitów
 • Kontynuowanie przyjmowania paliwa, nawet jeśli żołądek go nie chce z powodu wysokiej temperatury.
 • Chwyć każdy dostępny lód

PRZYPOMNIENIE O SŁOŃCU - Wraz z pojawieniem się słońca będzie coraz cieplej, więc skorzystaj z każdej okazji, aby upuścić wodę na głowę. Kapelusz chroniący twarz przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne będą naprawdę pomocne. Mrużenie oczu mówi mózgowi, że robisz coś trudnego, a tego chcemy uniknąć.

#6 Strategia trasy maratonu w Miami

Nie jest to trudna trasa, ponieważ jest w dużej mierze płaska, ale jest to trasa, która będzie wymagała od ciebie pracy umysłowej, aby ją pokonać. Jedną ze wspaniałych rzeczy jest to, że na całej trasie znajdują się stacje z wodą. Możesz nosić ze sobą plecak nawadniający, ale po drodze będziesz mieć do niego swobodny dostęp.

Mile 1-3

Na pierwszym kilometrze pojawi się jedno ze wzniesień, którym jest Macaurther Causeway prowadząca z centrum miasta do Miami Beach. Wzniesienie nie jest zbyt strome, a nogi są jeszcze bardzo świeże, więc wysiłek powinien być umiarkowany. Będziesz tu podziwiać wspaniałe widoki na wodę.

Na początku jest bardzo tłoczno.

Postaraj się nie tracić mnóstwa energii na omijanie ludzi, po prostu uspokój się i pamiętaj, że jesteś w tym na dłuższą metę. Nie chcesz przebiec 26,8 mil, ponieważ nie mogłeś po prostu odpocząć na początkowych kilometrach.

Mile 5-8

Tutaj będziesz biegać ulicami słynnej South Beach. Podziwiaj wspaniałą architekturę, ale nie spodziewaj się zbyt wiele dopingu. Chociaż bary są otwarte do 5 rano, więc możliwe, że późno w nocy pojawią się biesiadnicy, którzy podniosą Cię na duchu.

Nie będę kłamać... trasa nadal jest dość zatłoczona.

Mile 9-11

To było jedno z moich ulubionych miejsc do biegania. Przebiega się tutaj przez kilka bardzo małych mostów, ale głównie są to po prostu wspaniałe widoki na wodę i prawdopodobnie tuż o wschodzie słońca.

Mile 12-14

Nie jest to najbardziej malownicza część trasy, ale znajdziesz się w głównej części centrum miasta. Może być trochę brudno.

Jest to również miejsce, w którym półmaraton się urywa i nagle trasa staje się bardziej otwarta. Od tego momentu widzowie są zwykle w grupach lub są to przypadkowe osoby na zewnątrz z krzesłem i prawdopodobnie wężem!

Mile 15-17

Świetnym pomysłem jest upewnienie się, że przyjmujesz teraz trochę paliwa! Będzie to dodatkowy zastrzyk węglowodanów potrzebny na wzgórzu.

To drugie duże wzniesienie tego dnia przy grobli Rickenbacker. Przebiegniesz przez ten most, gdzie spędziłem dużo czasu wykonując powtórzenia wzniesień!

Jest nieco bardziej stromo, więc ponownie pamiętaj, że celem na podbiegu jest utrzymanie wysiłku, a nie tempa. Na zjeździe nadrobisz ten czas i nie zmarnujesz mnóstwa energii.

Mile 18-24

Ta część trasy jest dość spokojna, ale uwielbiam ten obszar. Jest tu pięknie i nadal będziesz mieć mnóstwo punktów pomocy. To będzie moment, w którym musisz przypomnieć sobie, dlaczego kochasz biegać i dlaczego zdecydowałeś się przyjechać do pięknego (ale gorącego) miejsca na ten wyścig.

Mile 25-26

Stąd już prawie prosta droga do mety. Na szczęście nie widać linii mety, więc nie drwi z ciebie, ale wiesz, że się zbliża, a tłumy naprawdę rosną. Zapewnią ci świeżą energię i podekscytowanie, aby dotrzeć do tego ostatniego odcinka.

Wjedziesz na mały mostek, a następnie zjedziesz po jego tylnej stronie, by wykonać ostatni zakręt!

Finał .2

Dzięki macie, gdy skręcisz za róg, spiker będzie wiedział, że nadjeżdżasz i będzie przygotowany na wykrzykiwanie twojego imienia. Tłumy ustawiają się na ulicach, a jeśli jesteś podobny do mnie, to jest to moment, w którym łza się w oku kręci!

UCZTA

Jak już wspomniałem, impreza po wyścigu i jedzenie są jednymi z najlepszych, jakie widziałem na jakimkolwiek wyścigu. Więc sprawdź swój sprzęt, aby posprzątać, a następnie chłonąć wszystko, co właśnie osiągnąłeś.

#7 Pogoda na maraton w Miami jest ogólnie gorąca i wilgotna

Wiem, że wydaje się to oczywiste, ale nie potrafię opisać liczby znajomych, którzy przyjechali na wyścig podekscytowani ucieczką przed zimą, a potem zwiędli. Jeśli trenowałeś w 30-stopniowych temperaturach, a poranek wyścigu to 70 stopni i 90% wilgotności, zaufaj mi, że będzie to bardzo trudne.

Być może będziesz musiał dostosować swoje tempo do temperatury.

Sprawdź ten szczegółowy artykuł na temat biegania w upale i wilgotności, aby uzyskać inne wskazówki, które pomogą >>.

Bezwzględnie MUSISZ dbać o nawodnienie i przyjmować paliwo, nawet jeśli nie masz ochoty go przyjmować.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące maratonu w Miami

Kilka najczęściej zadawanych pytań!

Czy trzeba zakwalifikować się do maratonu w Chicago?

Nie. Początkowo jest to proces rejestracji według kolejności zgłoszeń.

Następnie przeprowadzana jest loteria z listą oczekujących bliżej daty wyścigu (w październiku tego roku)

Członkowie Lifetime Fitness otrzymają wcześniejszy dostęp do rejestracji.

Jak duży jest maraton w Miami?

Liczby, które widziałem na ich własnej stronie internetowej, różnią się znacznie, ale co najmniej 20 000 biegaczy. Powiedziałbym, że nawet 25 000 biegaczy. Dlatego też trasa może wydawać się zatłoczona.

Osobista uwaga: w 2010 roku miałem zaszczyt towarzyszyć mojemu zmarłemu przyjacielowi Thomasowi Taulbee przez 17 mil jego wyścigu. Na zawsze będę pielęgnował to rozmazane zdjęcie jako pamiątkę naszego wspólnego czasu. Obyś biegał teraz bez bólu, mój przyjacielu.

Szukasz więcej wskazówek?
 • Pytania i odpowiedzi dotyczące maratonu w Nowym Jorku
 • Plan treningowy do pierwszego maratonu
 • Trening od kanapy do maratonu

Inne sposoby nawiązania kontaktu z Amandą Instagram Daily Fun: RunToTheFinish

Społeczność na Facebooku: RunToTheFinish

Zapisz się, aby otrzymywać cotygodniowy biuletyn z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi biegania i śmiechu

Zobacz również