Akcesoria do ćwiczeń

Jakie akcesoria do jogi warto kupić i dlaczego będą ci potrzebne?

Opcji na "jogowe" gadżety jest wiele. Pewnie przynajmniej raz próbowałeś kupić profesjonalne akcesoria do jogi. Opcji jest wiele, a niektóre z nich mają świetne wzory. W rzeczywistości przyjemniej jest ćwiczyć na macie. Ale czy rzeczywiście kierowanie się przy zakupie designem to dobry pomysł? My uważamy, że nie. Zanim wybierzesz się na jogę, sprawdź nasz blog autorstwa hurtowni sprzętu sportowego, aby dowiedzieć się, co kupić i dlaczego.

Zdrowe ciało to zdrowy duch

Joga jest świetnym środkiem odstresowującym i ma pozytywny wpływ na ciało. Może pomóc Ci się zrelaksować i przywrócić energię po stresującym dniu. Możesz również praktykować ją w dowolnym miejscu. Możesz to robić w domu, na tarasie lub w ogrodzie, a nawet .... na plaży. Istnieje wiele stylów jogi, które możesz wybrać. Joga może być zarówno spokojna, jak i dynamiczna. Nie musisz być ekspertem od jogi, aby rozpocząć swoją podróż. O ile gibkość nie jest konieczna, o tyle będziesz potrzebować dopasowanych akcesoriów. Polecamy, które akcesoria będą strzałem w dziesiątkę i które można znaleźć w naszym sklepie internetowym dla sportowców.

Maty do ćwiczeń

Gdybyśmy mieli polecić jeden element wyposażenia do jogi, który powinieneś mieć z naszej hurtowni PAAK, byłaby to profesjonalna mata do jogi. Świetnie nadaje się ona do ćwiczeń w domu lub w grupie. Jak wybrać odpowiednią matę dla siebie? Zwróć uwagę na następujące elementy:

  • Grubość - Maty do jogi nie powinny być zbyt grube. Jednak już na pierwszy rzut oka zauważysz, że różne modele różnią się od siebie. Grubsze modele są wygodniejsze i mają tendencję do bycia bardziej miękkimi.
  • Lekkość - lekkość jest lepsza niż cienkość. Te będą świetne, jeśli wyjeżdżasz na zajęcia np. na drugi koniec miasta.
  • Antypoślizgowość - dobra mata do ćwiczeń zapewni stabilność, maksymalną przyczepność i sprawi, że nigdy nie "wywiniesz się" w pozycji wyprostowanego psa.
  • Izolacja od podłoża - tutaj zasada jest prosta: Im grubsza mata, tym izolacja będzie lepsza. Czujesz się komfortowo zarówno podczas ćwiczeń, jak i relaksu, kiedy Twoje ciało naturalnie się chłodzi.
  • Klocki do jogi
  • Idealna asana to taka, w której czujesz się komfortowo. Zawsze będą dni, kiedy poczujesz się sztywno, niezależnie od tego, ile razy się rozciągniesz. To nie jest problem, bo klocki do jogi znajdziesz w naszej hurtowni internetowej.

Są one uwielbiane przez niektórych ludzi, którzy używają ich niemal codziennie. Inni nie są do nich przekonani. Warto je jednak wypróbować! Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą, klocki to świetna opcja. To akcesorium przyda się, jeśli nie jesteś w stanie dosięgnąć swojej maty jedną ręką. Akcesoria te są również świetne do siedzenia w pozycji podwyższonej. To sprzęt, który chcesz "poczuć". Eksperci z naszego sklepu sportowego estore mają kilka świetnych porad. Możesz je wypróbować i sprawdzić, czy są dla Ciebie odpowiednie. Może będą bardzo pomocne w Twojej sytuacji?

Dodatkowe akcesoria: pas do przenoszenia maty, pokrowiec i pas do ćwiczeń, wałek, pas do przenoszenia maty, pokrowiec, pas

Pasek może być świetną pomocą na siłowni. Warto też zainwestować w porządny koc. Można go złożyć lub zwinąć i używać jako poduszki lub wałka do jogi. Nie pozwoli Ci odczuwać zimna podczas relaksu. Jeśli Twoja mata będzie służyła do "podróży" na zajęcia grupowe, przydatny może okazać się pasek lub pokrowiec do jej przenoszenia. Są one dostępne w naszej hurtowni sprzętu sportowego. To praktyczne narzędzie sprawi, że nawet w najgorszym deszczu będziesz czuł się bezpiecznie.

Aktywny wypoczynek = dobre samopoczucie

Istnieje wiele możliwości aktywnego odpoczynku. Możesz wybrać się na jogging lub jazdę na rowerze. Chcesz spróbować czegoś innego? Wybierz się na jogę, a .... poczujesz się lepiej! Asany są łatwe do wykonania. Aby rozpocząć swoją przygodę z jogą z dobrym wsparciem, warto zainwestować w profesjonalne akcesoria.

Zobacz również