Akcesoria do ćwiczeń

Co zabrać ze sobą na siłownie?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Zastanawiasz się jakie akcesoria, gadżety i przedmioty będą Ci potrzebne do treningów? Chętnie podpowiemy Ci, jak to zrobić! Dla niektórych pierwsze tygodnie na siłowni mogą być bardzo stresujące. Dzieje się tak dlatego, że nie wiemy jakie ćwiczenia powinniśmy wykonywać, jak je wykonywać i co najważniejsze jakie przedmioty powinniśmy mieć w naszej torbie na siłownię. Chcemy podkreślić, że wizyta na siłowni nie jest powodem do stresu, a lista potrzebnych nam rzeczy jest bardzo krótka.

Co należy przynieść na siłownię?

Zanim rozpoczniemy nasz pierwszy trening, warto pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą z nich każdy zna ze swoich lekcji wychowania fizycznego. Mowa tu oczywiście o odpowiednim stroju sportowym. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy założyć biały tshirt i czarne spodenki. Wystarczy, że założymy luźne, wygodne ubrania, które nie będą ograniczały naszych ruchów. Jednak wraz z upływem czasu możemy uzupełnić naszą szafę o bardziej konkretne ubrania na siłownię, takie jak koszulki termiczne, legginsy czy tank topy. Kolejnym niezbędnikiem podczas treningu są ręczniki. Jest to podstawowy przedmiot, który należy zabrać ze sobą podczas ćwiczeń. Jeśli planujemy wziąć prysznic po treningu, możemy zabrać dwa ręczniki. Pamiętajmy o zabraniu wody! Nawodnienie jest niezbędne podczas intensywnych ćwiczeń. Do przenoszenia wszystkich powyższych rzeczy potrzebny będzie plecak lub torba treningowa. O ile na pierwszy trening to wystarczy, to warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, które pomogą w treningu na siłowni.

Akcesoria i gadżety na siłownię

Warto wspomnieć o shakerze na siłownię jako kluczowym akcesorium do treningu. Dzięki temu produktowi nie musimy nosić ze sobą dodatkowej butelki wody, ale możemy zabrać nasz napój w wygodniejszym pojemniku. Może być również używany jako shaker do dodawania białka, kreatyny lub innych suplementów. Shaker pozwala nam na szybkie i łatwe wymieszanie odżywki białkowej, a następnie możemy ją wypić zaraz po treningu. Często widzimy opaski gimnastyczne u osób, które ćwiczą. Ten z pozoru mało wartościowy produkt jest w rzeczywistości bardzo ważny. Silikonowa opaska gimnastyczna może zwiększyć siłę nawet o +10 i pomóc w podniesieniu większego ciężaru. Jest to coś, czego możesz być pewien mając więcej niż jednego partnera w swoich treningach. Możesz również kupić inny sprzęt na siłownię, który wzbogaci Twój trening. Możesz wybrać stabilizator kręgosłupa, pas treningowy, linę do skakania i inne elementy siłowni.

Zobacz również