Blog

Recenzja Asics Gel-Nimbus 26 | Dobre i złe strony

Asics Gel-Nimbus 26 kontynuuje sukces tego długoletniego buta dla wielu osób. W rzeczywistości model 25 został uznany za najwygodniejszy but w jednym z testów! Zobaczmy, czy aktualizacje poduszki, podeszwy i cholewki utrzymają ten model na tej liście.

Zgadza się, w teście komfortu przeprowadzonym przez The Biomechanics Lab w Południowej Australii w październiku 2022 r. Nimbus został uznany za najwygodniejszy z konkurencyjnych butów!!! Po przetestowaniu zarówno Novablast 4, jak i Gel-Nimbus 26, osobiście wybieram Novablast. Możesz zobaczyć to porównanie w dalszej części artykułu.

Ale znowu dlatego mamy tak wiele modeli butów do biegania, jest coś innego, co wszyscy kochamy.

Asics Gel-Nimbus 26 nie jest ogromną aktualizacją w stosunku do modelu 25, więc jeśli podobało Ci się dopasowanie i odczucia, prawdopodobnie będziesz całkiem zadowolony.

Jak wiesz, zawsze jestem szczery w moich recenzjach butów do biegania z tym, co lubię, czego nie lubię i co może działać dla Ciebie, a co nie pasowało do mnie!

Przebiegłem kilka biegów w nowych Nimbusach i dostarczyłem je trenerowi Stacey Grossowi z mojej drużyny, aby przebiegł kilka dodatkowych kilometrów, aby zrównoważyć moje opinie.

Nie ma jednego idealnego buta do biegania, który pasowałby każdemu biegaczowi, więc chciałbym podzielić się moimi odkryciami. Zdecydowanie polecam jednak wizytę w sklepie dla biegaczy i przymierzenie ich na sobie! Przebiegnij się po sklepie i oceń swoje przemyślenia.

Szybki skok

Toggle

Asics Gel-Nimbus 26 PrzeglądGel-Nimbus 26 SpecyfikacjaGel-Nimbus 26 FitAsics Novablast 4 vs Asics Gel Nimbus 26Kluczowe różnice:Gel-Nimbus 26 vs Gel-Kayano?Komu spodoba się Asics Gel-Nimbus 26?

Przegląd Asics Gel-Nimbus 26

Dla mnie ten but to umiarkowana amortyzacja z odrobiną stabilności... chociaż nie jest to but stabilizujący, więc myślę, że to tylko dlatego, że jest twardszy niż inne. A jednak przy tej twardości nie znajduję również tego "popu" lub odskoku od ziemi, o którym często mówimy w butach szybkich.

Ta twardsza podeszwa środkowa była w rzeczywistości jedną z niewielu dużych zmian w stosunku do Nimbusa 25, więc była całkowicie zamierzona. Wierzę, że celem jest stworzenie bardziej sprężystego buta do codziennego biegania i szybkości, ale po prostu nie do końca mi się to udaje.

Powiedziałbym, że pozostanie on w sferze solidnego codziennego trenera.

Jak w przypadku każdej marki, znajdują sposoby na zwiększenie amortyzacji bez zwiększania wagi buta. Tutaj dodali do tylnej części stopy "technologię PureGEL ™, materiał, który jest lżejszy i 65% bardziej miękki niż konwencjonalna technologia GEL ™, zapewniając jeszcze bardziej miękkie lądowania".

Podeszwa środkowa to amortyzacja FF BLAST™ PLUS ECO, wykonana w 24% z materiałów pochodzenia biologicznego, aby dążyć do zrównoważonego rozwoju. Podoba mi się, że wewnątrz buta znajduje się również numer śladu węglowego. To świetne podejście, które można zaobserwować wśród marek.

Ale co ważniejsze, jest to ich zastrzeżona pianka (jak każda marka), która jest bardziej miękka przy mniejszej wadze. Trener Stacey zauważył, że PureGEL w bucie sprawił, że moje kroki były lżejsze, a przejścia między wzniesieniami i płaską drogą były płynne.

Jedną ze świetnych aktualizacji tej wersji jest bardziej przyczepna podeszwa zewnętrzna dzięki gumie Ahar+. Nie wszyscy to zauważą, ale jeśli biegasz w deszczu lub biegasz po szutrowej ścieżce, jest to miła odmiana.

Specyfikacja Gel-Nimbus 26

 • Spadek pięta-palce: 8 mm
 • Waga: 9,2 uncji dla kobiet, 10,7 uncji dla mężczyzn
 • Styl: Umiarkowanie amortyzowany, neutralny but
 • Użycie: Codzienny trener (nie but do szybkiej jazdy)
 • Dostępne w czterech kolorach
 • Dostępne na Asics.com i Zappos 160 USD

Jest wymieniony jako Max cushion, ale po prostu nie mogę go tak nazwać, porównując odczucia do innych butów, w tym tych z linii Asics. Jest to absolutnie, w 100% amortyzowany but... po prostu nie jest tak miękki jak inne modele.

Czy to ma sens?

Dla mnie odczucia są gdzieś pomiędzy Saucony Triumph i Nike Vomero. Nie jest tak miękki jak wszystko, co wymieniłem wśród najlepiej amortyzowanych butów do biegania. Może bliżej im do Brooks Ghost.

Novablast po lewej, Nimbus po prawej - widać niewielką różnicę w podeszwie i toeboxie.

Gel-Nimbus 26 Fit

Ogólnie rzecz biorąc, buty do biegania Asics mają dość standardową szerokość. Trenerka Stacey Gross zauważyła jednak podczas testów, że buty wydają się być za małe. Biegałem w rozmiarze 11 i zalecałbym zwiększenie rozmiaru o pół rozmiaru. Gdybym biegał w moim normalnym rozmiarze 10,5, myślę, że but byłby zbyt ciasny, szczególnie w obszarze palców.

W 11 czułem się dobrze, ale miałem jeden (a właściwie dwa) BARDZO POWAŻNE problemy.

Wysokość języka i tylna pętla ocierały moją stopę! Nie sądzę, aby były one wyższe niż 25, więc jeśli nie miałeś żadnych problemów, to śmiało.

Trenerka Stacey również napotkała ten problem: "Podczas obu biegów zauważyłam lekkie podrażnienie spowodowane ocieraniem się o przednią część kostki. Wyższe skarpety są zdecydowanie lepsze, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do wyższego języka i kołnierza".

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tymi butami o dużej wysokości stosu, oto kilka dodatkowych opinii z jej testów:

"Biegałam wcześniej w Asics NovaBlast 3, które mają 31 mm wysokości pięty. Podczas gdy sam bieg w butach Gel-Nimbus był ogólnie dobry, przyzwyczajenie się do wysokości pięty 41 mm zajęło mi trochę czasu.

Moja pierwsza myśl, kiedy założyłem buty, brzmiała "to dużo butów", ale gdy nosiłem je dłużej, amortyzacja była tego warta, szczególnie podczas dłuższych biegów!".

Jak można się spodziewać, cholewka była oddychająca i miała świetnie wyściełany język i kołnierz pięty. Bardzo tradycyjne dopasowanie buta do biegania, minus rzeczy uderzające nieco wysoko w kostkę.

Asics Novablast 4 vs Asics Gel Nimbus 26

Jednym z problemów, jakie mam obecnie z wieloma markami, jest to, że ich buty stają się tak podobne, że trudno jest wiedzieć, czy naprawdę istnieje różnica, która będzie miała dla ciebie znaczenie. W tym przypadku powiedziałbym, że jest zauważalna różnica w odczuciach.

Novablast po prostu sprawia wrażenie bardziej miękkiego buta i ma trochę więcej rockera.

Kluczowe różnice:

 • Nimbus jest cięższym butem o 1-2 uncje
 • Taki sam spadek pięta-palce
 • Nimbus jest nieco twardszym butem
 • Oba są amortyzowane, ale Novablast jest nieco bardziej miękki.
 • Język w modelu Nimbus jest bardziej wyściełany i znajduje się wyżej na kostce.
 • Novablast ma nieco większy efekt rockera
 • Ta sama wysokość podeszwy w obu butach
 • Inna guma na podeszwie zewnętrznej, Novablast jest nieco bardziej przyczepny.

Gel-Nimbus 26 vs Gel-Kayano?

Jeśli szukasz tego porównania, przygotowałem dla Ciebie bardziej szczegółową recenzję, więc możesz ją sprawdzić.

Asics Gel Kayano vs Asics Gel Nimbus >>

I hej, jeśli jest inne porównanie, które byłoby pomocne, zostaw komentarz! To wszystko, co musisz wiedzieć!

Komu spodoba się model Asics Gel-Nimbus 26?

Jeśli lubisz amortyzowane buty do codziennego treningu, które nie są zbyt miękkie i zapewniają tylko odrobinę stabilności, to będzie to zwycięzca. Jest to cięższy but i nie będzie miał dużej prędkości, jeśli próbujesz naprawdę przyspieszyć, ale będzie odpowiedni dla większości biegaczy.

Spadek pięty wynoszący 8 mm również mieści się w preferowanym przeze mnie zakresie. Przez lata zauważyłem, że wielu biegaczy wydaje się mieć mniej problemów z pasmem IT i innymi problemami, gdy noszą buty od 4 mm do 8 mm. Nie potrafię powiedzieć dlaczego. Po prostu jedna z tych rzeczy, które okazały się całkiem prawdziwe.

 • Trening do czegokolwiek, od pierwszego 5K do połówki
 • Prawdopodobnie nie używałbym go do długich biegów maratońskich z innymi dostępnymi opcjami.
 • Wystarczająca stabilność, aby zapewnić dobre samopoczucie podczas długich biegów bez faktycznej korekty uderzenia stopy.
 • Nie jest to idealny wybór dla osób szukających szybszych butów.
 • Nie jest to dobry wybór, jeśli wolisz niższą wysokość podeszwy

Więcej o Asics

Założona w 1949 roku przez Kihachiro Onitsuka w Japonii firma ASICS wywodzi swoją nazwę od łacińskiego wyrażenia "Anima Sana in Corpore Sano", co oznacza "zdrowy umysł w zdrowym ciele".

W 1950 roku firma wprowadziła buty do koszykówki, a do 1953 roku rozszerzyła swoją linię produktów o buty do biegania. Jednym z godnych uwagi dzieł z tej epoki jest Onitsuka Tiger, but do biegania, który pozostaje popularny do dziś, choć jest używany głównie jako obuwie codzienne, a nie maratońskie.

Obecnie Asics prezentuje zróżnicowaną gamę obuwia, obejmującą projekty do biegania, tenisa, siatkówki, zapasów i golfa.

No i proszę! Nasza recenzja modelu Asics Gel-Nimbus 26!

W cenie 160 dolarów jest to solidny codzienny trener.

Szukasz innych butów do biegania?

 • Najlepsze buty do biegania na bieżni
 • Najlepsze buty treningowe do maratonu
 • Czy warto biegać przodem stopy?
 • ASICS kontra New Balance

Inne sposoby na nawiązanie kontaktu z Amandą Codzienna zabawa na Instagramie: RunToTheFinish

Społeczność na Facebooku: RunToTheFinish

Zapisz się, aby otrzymywać cotygodniowy biuletyn z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi biegania i śmiechu

Zobacz również