Akcesoria do ćwiczeń

5 akcesoriów, które przeniosą twój trening na wyższy level

Nadszedł czas, abyś zadbała o siebie. Zadbaj o swoje ciało i ukształtuj takie, w którym będziesz czuła się pewnie. Skądś można się tego dowiedzieć? Choć większość osób nie może zaprzeczyć swojej początkowej ekscytacji, rzeczywistość w końcu ich dogania. W dzisiejszych czasach dostęp do siłowni jest utrudniony. Jak można to wszystko przeskoczyć? Trening w domu jest najlepszym rozwiązaniem. Fitanu.com pomoże Ci znaleźć najlepszy sprzęt do ćwiczeń w domu. Możesz zapomnieć o wszystkich swoich wymówkach. Zobacz, co mamy dla Ciebie!

W skrócie

Zacznij ćwiczyć w domu zamiast chodzić na siłownię. Potrzebujesz jedynie kawałka podłogi i kilku akcesoriów, aby móc wykonać trening całego ciała. Potrzebne będą również taśmy oporowe lub mata do ćwiczeń. Możesz też sprawdzić inne przedmioty, które powinieneś mieć.

Jakim sprzętem do ćwiczeń w domu powinieneś się zainteresować?

Taśmy oporowe

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu jest przenośny, a jednocześnie wszechstronny? Tak właśnie można opisać opaskę oporową SKLZ Pro knit band Heavy - niewielkie, dyskretne narzędzie treningowe, które może zastąpić wiele akcesoriów. Prostota urządzenia jest tym, co czyni je tak wyjątkowym. Ta tkaninowo-lateksowa "taśma", którą można umieścić na kostkach lub wokół nadgarstków, może aktywować dolne i górne mięśnie (np. czworogłowe, dwugłowe, mięśnie ramion). Taśmę można wykorzystać zarówno do treningu całego ciała, jak i do rozciągania konkretnych mięśni i stawów. Regularne stosowanie taśmy znacząco poprawia siłę i mobilność w całym ciele.

Gumy do ćwiczeń

Są bardzo podobne w swoich właściwościach do wyżej wymienionych taśm. Wykonane są w całości z materiału gumowego, dzięki czemu są niezwykle lekkie i rozciągliwe. Gumy do ćwiczeń występują w różnych kolorach, co pozwala określić ich opór. Dzięki temu możemy dostosować trudność treningu w zależności od naszego poziomu wytrenowania. Power bands doskonale sprawdzają się w każdym celu, niezależnie od tego, czy chcemy wzmocnić mięśnie nóg, czy rozbudować mięśnie górne (plecy, kaptury i tricepsy). Możemy również wykorzystać gumy o mniejszym oporze, aby zrobić dobrą rozgrzewkę. To przygotuje nas do weekendowego joggingu czy sportowych zmagań. Nasza wyobraźnia jest naszym jedynym ograniczeniem!

Piłka do ćwiczeń

Piłka to przyrząd do ćwiczeń domowego użytku, którego potencjał powinieneś sam doświadczyć. Jest świetnym narzędziem do treningu ogólnorozwojowego lub aerobowego, mimo że na początku może wydawać się dziwna.

  • Pozwala aktywować mięśnie, które na co dzień nie są używane.
  • Rozwija poczucie równowagi
  • Wymuszana jest prawidłowa postawa ciała
  • Na tym fundamencie opierają się ćwiczenia rehabilitacyjne.
  • Ćwiczenia są w stanie zaangażować wiele partii ciała jednocześnie, dzięki czemu są bardziej efektywne.
  • Piłki do ćwiczeń mogą być stosowane jako uzupełnienie sprzętu, który nie jest zbyt wymagający, np. hantli, lekkich taśm oporowych czy twisterów. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swoje zdrowie, ukształtować piękną sylwetkę i wyrobić sobie zdrowe nawyki.

Mata do ćwiczeń

Mata do ćwiczeń to niezbędny sprzęt domowy do udanego treningu. Toczenie jej po ziemi uchroni Cię przed kontuzjami i bolesnymi otarciami. Zapewni Ci również komfort, na który zasługujesz. Przyjrzyjmy się ćwiczeniu "rowerek". To ćwiczenie przede wszystkim wzmacnia mięśnie brzucha. Wymaga jednak, abyś położył się na plecach z całym ciężarem swojego ciała. Trudno sobie wyobrazić wykonywanie tego na twardej, zimnej podłodze. Nie możemy, dlatego mata do ćwiczeń jest świetnym partnerem w Twojej walce o dobrą formę. Jest ona antypoślizgowa i bez względu na wszystko pozostanie na swoim miejscu. Odpowiednia grubość pomoże Ci również utrzymać równowagę podczas wykonywania ćwiczeń w pozycji stojącej lub klęczącej. Podczas gdy maty do ćwiczeń są przeznaczone do aerobiku lub fitnessu, mogą być również używane do jogi. Dostępnych jest wiele opcji, kolorów i wzorów, więc można znaleźć coś, co odpowiada Twoim potrzebom.

Wałek do ćwiczeń

To akcesorium jest nieco mniej oczywiste, ale równie skuteczne jak wszystkie inne. Posłuży nam do pełnowartościowego treningu ogólnorozwojowego, dzięki któremu będziemy mogli aktywować i wzmacniać różne partie mięśni, takie jak nogi, plecy, brzuch. Jego unikalna konstrukcja i budowa pozwala na delikatny lub intensywny masaż podczas ćwiczeń. Jest to rozwiązanie zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Wałek do ćwiczeń Spokey Mixroll posiada 3 różne rozmiary wałków:

  • Twardy wałek do masażu punktowego o średnicy 3,5 cm
  • Miękki wałek o średnicy mierzącej 9,5 cm do masażu ramion i górnej części nóg.
  • Wałek rozłożony o średnicy 14,5 cm wykonany z pianki o standardowej twardości. Idealnie nadaje się do delikatnego masażu.
  • Wałek do ćwiczeń doda świeżego powiewu do Twojego programu treningu aerobowego. Będziesz mógł urozmaicić swoje ćwiczenia i zwiększyć ich efektywność. Dzięki niemu możesz się również dobrze zrelaksować.

 

Zobacz również