Bieganie

Jak znaleźć trenera biegania (i co wziąć pod uwagę)

Praca z trenerem biegania może wydawać się luksusem zarezerwowanym tylko dla elitarnych biegaczy, których życie zależy od wyników, a ekstrawagancją dla codziennych, średnich biegaczy.

I właśnie w tym tkwi problem.

W rzeczywistości zdecydowana większość społeczności biegowej składa się z codziennych biegaczy, którzy cieszą się sportem, ale nie biegają dla zarobku. Ale mamy tendencję do myślenia, że to dla kogoś innego, ponieważ mamy wszystkie rodzaje pomysłów na temat naszej prędkości, naszego dystansu, naszej historii, naszych kontuzji i wszystkiego innego!

Niezależnie od tego, jak bardzo "przeciętnym" biegaczem jesteś, nadal masz swoje własne motywacje do biegania i własne cele, do których chcesz dążyć. Wszyscy możemy dotrzeć do punktu w naszych biegowych podróżach, w którym będziemy potrzebować wskazówek od trenera biegania, niezależnie od tego, jak szybcy lub wolni jesteśmy, czy jak duże mamy doświadczenie.

Jako trener biegania, pozwól, że rozjaśnię Ci kilka rzeczy:

 • Jedyny osąd na temat twojego biegania jest od ciebie (i zaufaj mi, że wszyscy byliśmy tam).
 • Trenerzy freaking LOVE pomagając ci trafić swoje cele.
 • Jest trener na każdą potrzebę!!! (poniżej pomogę Ci dowiedzieć się, co jest dla Ciebie odpowiednie).

Więc czy próbujesz dowiedzieć się, czy jesteś gotowy, aby zatrudnić trenera biegania, co do potencjalnego trenera, lub jak nawet znaleźć trenera biegania, aby rozpocząć, ten artykuł ma cię pokryte! Pójdę nad tym wszystkim tak, że pod koniec tego, wiesz wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć odpowiedni trener biegania dla Ciebie.

Właściwie chcesz się dowiedzieć, jak zostać trenerem biegania? <<- Sprawdź to.

Jak poznać, że jesteś gotowy na trenera biegania?

Okazuje się, że to pytanie nie ma absolutnie nic wspólnego z twoim tempem i wszystko, co ma związek z twoim pragnieniem, aby uderzyć swoje cele. Zobaczmy jednak, co to dokładnie oznacza.

Biegacze często pytają mnie, czy powinni rozważyć trenera, a ja prowadzę ich przez listę, gdy pomagam im zdecydować, czy jest to właściwy czas, czy nie:

Jeśli zastanawiasz się, czy jesteś gotowy do pracy z trenerem biegania, oto kilka znaków, które mogą wskazywać, że nadszedł czas, aby szukać trenera:

Chcesz go mieć: Jeśli myślenie o zatrudnieniu trenera ekscytuje cię i sprawia, że czujesz się bardziej pewny, że jesteś w stanie osiągnąć swoje cele, być może nadszedł czas, aby w końcu dokonać tej inwestycji w siebie.

Jesteś nowy w bieganiu: Jeśli jesteś nowy w bieganiu, to jest to świetny moment, aby zatrudnić trenera biegania! Twój trener może pomóc Ci zacząć na właściwej stopie, dostarczając wskazówek na temat prawidłowej formy, technik treningowych i zapobiegania urazom.

Szukasz indywidualnego planu treningowego: Jeśli próbowałeś już darmowych planów treningowych online, a teraz chcesz skorzystać z takiego, który jest całkowicie dostosowany do Ciebie, Twojego życia, urazów, rodzaju stopy i harmonogramu, to trener biegania może zdziałać dla Ciebie cuda!

Chcesz uniknąć kontuzji: Dobry trener biegania będzie wykwalifikowany, aby nie tylko pomóc upewnić się, że nie zamierzasz popchnąć się zbyt daleko i uzyskać kontuzję, ale także uważać na znaki ostrzegawcze potencjalnej kontuzji.

Czujesz się przytłoczony: Jeśli czujesz się przytłoczony ilością dostępnych informacji na temat biegania i treningu, trener może pomóc Ci przeciąć hałas i skupić się na tym, co jest najważniejsze dla Twoich celów.

Utknąłeś w rutynie treningowej: Jeśli czujesz, że nie robisz postępów w treningu lub zmagasz się z przełamaniem plateau, trener może pomóc Ci zidentyfikować obszary, w których możesz się poprawić i udzielić wskazówek, jak to zrobić.

Trenujesz do konkretnego wydarzenia: Jeśli trenujesz do wyścigu lub innego wydarzenia, trener biegania może pomóc Ci skutecznie się przygotować, tworząc plan treningowy dostosowany do specyficznych wymagań wydarzenia i terenu wyścigu.

Dochodzisz do siebie po kontuzji: Jeśli niedawno doznałeś kontuzji, trener może pomóc Ci opracować bezpieczny i skuteczny plan regeneracji oraz udzielić wskazówek, jak zapobiegać przyszłym urazom.

Chcesz przenieść swoją wydajność na wyższy poziom: Jeśli jesteś doświadczonym biegaczem i chcesz poprawić swoją wydajność, trener biegania jest idealną opcją! Mogą one zapewnić wskazówki i wiedzę, której potrzebujesz, aby przenieść swój trening na wyższy poziom!

Kiedy nie korzystać z pomocy trenera biegania?

Zdarzają się sytuacje, w których odsuwam ludzi od naszych usług trenerskich. Czasami po prostu nie jest to właściwy czas!

Podczas gdy praca z trenerem biegania może być korzystna dla wielu biegaczy, nie zawsze jest to konieczne lub właściwe dopasowanie dla każdego. Oto kilka oznak, że możesz nie być gotowy na współpracę z trenerem biegania:

Nie jesteś skłonny do bycia odpowiedzialnym: Jeśli nie jesteś skłonny do bycia odpowiedzialnym wobec trenera lub nie jesteś skłonny do słuchania ich rad i wprowadzania zmian w swoim planie treningowym, relacja coachingowa może nie działać dla Ciebie.

Nie masz czasu lub zasobów: Jeśli nie masz czasu lub zasobów, aby zaangażować się w relację coachingową, może to nie być właściwy czas na pracę z coachem. Coaching często wymaga znacznej inwestycji czasowej i finansowej, więc ważne jest, aby być realistą co do tego, do czego możesz się zobowiązać.

Chcesz go mieć, bo wszyscy inni go mają: Jeśli myślisz o zatrudnieniu trenera biegowego tylko dlatego, że wszyscy inni wokół ciebie mają go, to prawdopodobnie nie jesteś jeszcze gotowy.

Myślisz, że trener wykona pracę za ciebie: Jeśli czujesz, że zatrudniając trenera, magicznie naprawisz swoje słabe biodra lub uderzysz ten PR, o którym marzyłeś, to prawdopodobnie nie jesteś gotowy na jeden. Będą dzielić się swoją wiedzą, wskazówkami i planami z tobą, ale musisz być skłonny do włożenia pracy.

Nie jesteś zaangażowany w swoje cele biegowe: Jeśli nie jesteś w pełni zaangażowany w swoje cele biegowe lub nie jesteś skłonny włożyć pracy, aby je osiągnąć, trener może nie być dla Ciebie najlepszą inwestycją.

Wciąż rozgryzasz swoje cele biegowe: Jeśli wciąż jesteś w trakcie rozgryzania swoich celów biegowych, trener może nie być najlepszą inwestycją, dopóki nie będziesz miał jaśniejszego pomysłu na to, co chcesz osiągnąć.

Nie lubisz, gdy mówi się Ci, co masz robić: Jeśli jesteś typem osoby, która całkowicie nienawidzi, gdy mówi się jej, co ma robić, to trener biegania może nie działać tak dobrze dla Ciebie.

Jeśli jesteś gotowy, dowiedz się więcej o naszych trenerach biegania online. Zazwyczaj mamy 1-2 miejsca dostępne na kwartał, więc sprawdź, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie!

11 powodów, dla których warto rozważyć zatrudnienie trenera biegania

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy trener biegania jest dla Ciebie odpowiedni, oto 10 powodów, dla których powinieneś rozważyć zatrudnienie trenera:

1. Pomoc w odpowiedzialności

Jedną z głównych korzyści wynikających z zatrudnienia trenera biegania jest odpowiedzialność. Kiedy pracujesz z trenerem, jest mniej prawdopodobne, że będziesz pomijać treningi lub odbiegać od swojego planu treningowego.

Trener pomoże Ci pozostać na dobrej drodze do osiągnięcia Twoich celów i będzie Cię rozliczał z Twoich postępów. Ponadto, wiedząc, że masz trenera monitorującego Twoje postępy, może zapewnić dodatkową motywację, której potrzebujesz, aby pozostać zaangażowanym w swój plan treningowy.

2. Uprość techniki biegowe i żargon

Fartlek? Trening interwałowy? Biegi tempowe? Biegi regeneracyjne? Tak, to może być trochę przytłaczające, kiedy po raz pierwszy zaczynasz biegać lub zaczynasz zaglądać do tego całego biegowego lingo.

Ale faktem jest, że ważne jest, aby je zrozumieć i pracować nad nimi, aby poprawić swoje wyniki i osiągnąć wszystkie cele.

To właśnie tam trener biegania jest idealny dla Ciebie. Nie tylko będą po prostu wszystko tam jest do biegania, ale można zadawać pytania i wyjaśnić wszystko, czego nie rozumiesz.

3. Tworzenie spersonalizowanego planu treningowego

Kolejną korzyścią ze współpracy z trenerem biegania jest to, że stworzy on spersonalizowany plan treningowy zaprojektowany tak, aby pasował do Twojego aktualnego poziomu sprawności, celów, a także harmonogramu.

Pomoże to nie tylko upewnić się, że trenujesz skutecznie i efektywnie, ale także zapewni, że nie przetrenujesz się i nie będziesz ryzykować kontuzji.

Spersonalizowany plan uwzględnia Twój obecny poziom sprawności fizycznej i konkretne cele. To pomaga upewnić się, że trenujesz w sposób, który jest zarówno bezpieczny, zdrowy, jak i skuteczny.

4. Poprawa techniki i formy biegania

Trener biegania może pomóc Ci poprawić technikę i formę biegania, co zdecydowanie idzie w parze z długą drogą! Prawidłowa forma i technika są absolutnie niezbędne, aby biegać efektywnie i pozostać wolnym od kontuzji.

Trener może pomóc Ci zidentyfikować obszary, w których możesz kompensować lub używać niewłaściwej formy i zapewnić wskazówki, których potrzebujesz, aby poprawić te problemy. Poprawiając swoją formę, możesz zwiększyć swoją efektywność i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

5. Pomoc w zapobieganiu kontuzjom

Jeśli w przeszłości próbowałeś trenować na własną rękę, ale konsekwentnie byłeś odsunięty na bok przez kontuzje, zanim kiedykolwiek dotarłeś do linii startu, może to być czas, aby rozważyć zatrudnienie certyfikowanego trenera biegania.

Urazy związane z nadużywaniem są niestety powszechne, ale trener upewni się, że nie podejmujesz niepotrzebnego ryzyka poprzez zbyt szybkie zwiększanie objętości lub intensywności treningu.

Wykwalifikowany trener powinien również być w stanie doradzić Ci we wszystkich elementach zapobiegania urazom. Obejmuje to upewnienie się, że nie ścigasz się zbyt często lub że balansujesz między snem, regeneracją, odżywianiem i stresem poza treningiem.

6. Wyznaczaj realistyczne cele wyścigowe

Ustalenie realistycznych celów wyścigowych jest niezbędne podczas biegania, a trener biegania może Ci w tym pomóc. Trener może pomóc Ci wymyślić osiągalny cel, który będzie wyzwaniem dla Twoich obecnych możliwości, a jednocześnie zapewni miejsce na poprawę.

Twój trener będzie w stanie przeanalizować Twój obecny poziom sprawności i wydajności, a także omówić wszelkie poprzednie wyścigi i PRs, aby określić, co jest realistycznym i osiągalnym celem.

Będą również w stanie pomóc Ci rozbić większe cele na mniejsze, osiągalne kamienie milowe, co może pomóc utrzymać motywację i na torze.

7. Pomoc w treningu do konkretnych celów

Kolejną zaletą zatrudnienia trenera biegania jest to, że zajmie się on zgadywaniem Twojego treningu, polecając konkretne treningi, tempo i odległości, które pomogą Ci osiągnąć Twój cel.

Ponadto, trener jest bardziej prawdopodobne, że będzie realistą co do tego, jak długo zajmie Ci osiągnięcie celu. Na przykład, nie obieca nowemu biegaczowi, który przebiegł tylko 5K, że może zakwalifikować się do Bostonu w swoim pierwszym maratonie.

8. Spersonalizowana informacja zwrotna

Trener biegania może zapewnić spersonalizowaną informację zwrotną na temat Twojej wydajności i postępów. Może pomóc Ci zidentyfikować obszary, w których możesz mieć problemy lub pozostać w tyle, i zapewnić wskazówki, jak się poprawić.

Ta spersonalizowana informacja zwrotna może być szczególnie pomocna dla biegaczy, którzy chcą poprawić swoje wyniki lub zmagają się z osiągnięciem swoich celów.

9. Pomoc w poprawieniu wyników wyścigu

Trener biegania może pomóc Ci w osiągnięciu Twoich celów wyścigowych, ale może również pomóc Ci poprawić Twoje wyniki w dniu wyścigu. Trener biegania będzie w stanie udzielić wskazówek, jak najlepiej przygotować się do wyścigu, a także doradzić w kwestii strategii tankowania i rozstawienia podczas samego wydarzenia.

Co najlepsze, możesz zapytać ich o wszystko, ponieważ sami przez to przeszli lub pomogli klientowi, który to zrobił. Oznacza to, że nie musisz się martwić o rozgryzienie wszystkiego, co jest do porta-potties, lub gdzie stanąć w koralu linii startowej - są tam dla Ciebie na wszystkie pytania!

10. Pomoc w zarządzaniu czasem

Zarządzanie czasem jest ważnym aspektem treningu dla każdego rodzaju imprezy biegowej. Z odpowiednimi umiejętnościami zarządzania czasem, będziesz lepiej przygotowany, aby pozostać na torze i osiągnąć swoje cele.

Trener biegania może pomóc Ci opracować plan, który będzie współgrał z Twoim harmonogramem i pozwoli Ci odpowiednio wypocząć, odpowiednio odżywiać organizm i nadal mieć czas na inne aktywności.

Twój trener będzie pracował z Tobą, aby pomóc Ci zrozumieć, co musisz zrobić, kiedy powinieneś to zrobić i ile czasu to zajmie.

11. Zapewnienie niezbędnego wsparcia i zachęty

Trener biegania może zapewnić niezbędne wsparcie i zachętę potrzebną do osiągnięcia Twoich celów. Twój trener będzie Cię motywować, pomagać Ci w utrzymaniu odpowiedzialności i świętować sukcesy, których doświadczasz po drodze.

Trener będzie również w stanie udzielić pomocnych rad, które są dostosowane specjalnie do Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. I tak, będą w stanie rozpoznać, kiedy trzeba cię popchnąć, a kiedy potrzebujesz więcej wsparcia.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze potencjalnego trenera biegania

Kiedy już zdecydujesz, że chcesz mieć trenera biegania, przychodzi czas na internetowe Googling i proszenie przyjaciół oraz Instagram stalking, aby zobaczyć, kto może być dla Ciebie odpowiedni. Przyznaję, że był to mój niedawny proces, aby znaleźć kogoś dla mojego pooperacyjnego biegania, aby wrócić do maratonu bez wbijania mnie w ziemię.

To jest OVERWHELMING!!! Jest mnóstwo opcji i tak wiele z nich jest świetnych, ale musisz znaleźć odpowiednią dla siebie!!! Oto moje najlepsze wskazówki.

Credentials

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje duża różnica między byciem dobrym biegaczem, a byciem w stanie pomóc innym biegaczom zrobić dobrze.

Nawet jeśli ktoś jest profesjonalnym biegaczem lub odnoszącym sukcesy sportowcem, nie oznacza to, że może uczyć innych biegaczy, jak biegać w bezpieczny i skuteczny sposób.

Nie trzeba dodawać, że w dzisiejszym świecie każdy twierdzi, że jest "trenerem fitness", więc będziesz chciał poświęcić swój czas na znalezienie kogoś, kto rzeczywiście ma referencje, aby Ci pomóc.

Wybór profesjonalnego trenera biegania z uznanymi w kraju referencjami gwarantuje, że ma on przynajmniej fundamentalne zrozumienie metod i technik biegania, i może bezpiecznie przepisać plany treningowe dla Ciebie.

Które certyfikaty trenera biegania są najlepsze?

Istnieje kilka certyfikatów trenera biegania dostępnych obecnie na rynku. Niektóre z najbardziej znanych i uznanych certyfikatów to:

United Endurance Sports Coaching Academy (UESCA)

UESCA to akredytowany na poziomie krajowym program certyfikacji, który szkoli i certyfikuje trenerów w różnych sportach wytrzymałościowych, w tym w bieganiu, kolarstwie i triathlonie. Program certyfikacji trenerów biegania UESCA ma na celu dostarczenie trenerom wiedzy i umiejętności potrzebnych do efektywnego trenowania biegaczy na wszystkich poziomach, od początkujących do elitarnych sportowców.

Road Runners Club of America (RRCA)

RRCA posiada dwa poziomy certyfikacji dla trenerów biegania. Pierwszy poziom obejmuje podstawy trenowania dorosłych biegaczy na dystansach od 5K do maratonu.

Trener z certyfikatem na poziomie 2 ma solidniejsze podstawy naukowe, psychologiczne, konkurencyjne i menedżerskie komponenty coachingu, niezależnie od tego, czy ma do czynienia z indywidualnym klientem, czy prowadzi trening grupowy.

USA Track & Field (USATF)

USATF poziom pierwszy certyfikacji koncentruje się przede wszystkim na coachingu sportowców torowych i polowych. Ale trenerzy biegowi poziomu 2 i 3 będą mieli bardziej wszechstronne zrozumienie, jak trenować biegaczy wszystkich dystansów i poziomów.

Narodowy Program Certyfikacji Trenerów (NCCP)

National Coaching Certification Program (NCCP) jest najbardziej znaną i uznaną certyfikacją w Kanadzie. Najlepiej po prostu zapytać potencjalnego trenera o jego kwalifikacje, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Bonus: Certyfikat z zakresu treningu personalnego

Osobiście lubię i polecam trenera, który posiada certyfikat z treningu personalnego, ponieważ uczy on o tym, jak porusza się ciało, o braku równowagi i o podstawach, które pomogą skorygować problemy. To nie jest objęte w run coaching, więc jest to dodatkowy bonus, aby mieć certyfikowanego trenera, który jest również certyfikowany trener osobisty.

Osobiście jestem certyfikowanym trenerem biegania United Endurance Sports Coaching Academy i certyfikowanym przez ACE trenerem personalnym.

Doświadczenie

Nawet jeśli trener posiada wiele certyfikatów i referencji, nie musi to gwarantować, że ma duże doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientami.

Z drugiej strony, wielu odnoszących sukcesy trenerów biegania może mieć tylko kilka certyfikatów, ale mają lata doświadczenia i dobrze sobie radzą jako trenerzy biegania.

Aby dowiedzieć się, czy potencjalny trener jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb szkoleniowych, powinieneś spojrzeć na ich kwalifikacje i doświadczenie i porównać je z Twoimi celami.

A, co zrobić, jeśli Twój trener nie ma dużego doświadczenia? Mam na myśli, że brak doświadczenia będzie normą w każdej nowej pracy prawda? Wszyscy musimy trenować kogoś po raz pierwszy, ale jeśli ładują ci dużo pieniędzy każdego miesiąca, chcesz wiedzieć, co to doświadczenie jest oparte na:

 • Były College / elita sportowców często mają ogromną wiedzę i doświadczenie z własnych dni jest trenerem.
 • Ktoś, kto był w tym od lat i rozmawiał z tysiącami ludzi ma jakąś wielką wiedzę. Musisz tylko upewnić się, że mogą wdrożyć plan bez obrażeń.

Rozważ ich specjalizację

Niektórzy są fenomenalni w pomaganiu ludziom w osiągnięciu olimpijskich standardów kwalifikacyjnych, niektórzy są dobrze zorientowani w świecie triathlonu lub wyścigów Spartan, a niektórzy, jak ja, czerpią ogromną przyjemność z pomagania ludziom, którzy czują się jak nowi w podróży (nawet jeśli biegają od lat!).

Podczas gdy trenerzy mogą pomóc ludziom na różnych poziomach (wysłałem ludzi do 1:25 pół i 6-godzinnego maratonu), zwykle jest słodki punkt w tym, kogo trenują. A jeśli mówią, że są dla wszystkich ... to nie jest świetny znak.

 • Trenerzy RTTF skupiają się na treningu z niskim tętnem
 • Trenerzy RTTF pracują z początkującymi biegaczami i osobami w środku stawki.
 • Trenerzy RTTF uważają, że należy włączyć trening siłowy

Trener online a trener osobisty

Istnieją absolutne korzyści dla obu, dla mnie osobiście zawsze pracowałem z i sam jestem fanem online. To po prostu eliminuje wymówki o spotkanie lub uczucie nerwowy do udziału w treningu grupowym.

HOWEVER, flipside tego jest in-person można uzyskać więcej informacji zwrotnych na temat swojej formy i korzyści z bycia popychany na torze z innymi biegaczami. Ponownie sprowadza się to do naprawdę zrozumienia swojej osobowości.

 • Czy lubisz mieć plan i realizować go na czas?
 • Czy wolisz odpowiedzialność za to, że musisz się pokazać? Posiadanie zaplanowanych tras lub grupy szybkościowej?
 • Czy istnieje realny dostęp do osobistego trenera w Twojej okolicy, który pasuje do Twoich celów?
 • Dowiedz się, jak dostarczają plany treningowe i jak często są one aktualizowane.

Zasadniczo bez względu na to, co robisz ... zdobądź plan. Nawet darmowy, jak plan półmaratonu, który dostarczam!

Dopasowanie osobowości

Lata temu uwielbiałem oglądać The Biggest Loser podczas wykonywania długiego zimowego biegu na bieżni. Byłam zmotywowana jedynie przez oglądanie treningu innych ludzi, co jest dla mnie dziwaczne i przezabawne. Rozpoznałam również, że podejście Jillian w twarz byłoby dla mnie całkowicie wyłączone.

Jednym z powodów, dla których nie biorę wielu zajęć jest to, że nie lubię, gdy mówi mi się, co mam robić. Ha! Więc tryb sierżanta musztry nie jest skuteczny w moim przypadku i nie jest to sposób, w jaki wybieram coaching. Jednak niektórzy ludzie absolutnie potrzebują i chcą tego intensywnego poziomu odpowiedzialności.

Upewnij się, że rozumiesz, jak lubisz być motywowany i jak chcesz, aby twój trener doradzał ci w trudnych czasach, kiedy nie jesteś na dobrej drodze. Następnie dowiedz się, jaki jest ich styl przed wejściem na pokład.

 • Czy potrzebujesz kogoś, kto dużo pisze?
 • Czy chcesz kogoś, kto zrobi miesięczne rozmowy telefoniczne?
 • Czy chcesz czuć się częścią grupy z tablicami wiadomości?

Jak znaleźć trenera biegania

Więc zdecydowałeś się zatrudnić trenera biegania, ale jak znaleźć trenera biegania i tak? Oto trzy szybkie sposoby na znalezienie odpowiedniego trenera dla Ciebie:

Wyszukiwanie w Internecie

Najszybszym sposobem na znalezienie trenera biegania jest szybkie wyszukiwanie w google! Przeczytaj więcej o swoim potencjalnym trenerze biegania, aby zobaczyć, jaki jest ich styl, dowiedzieć się więcej o ich osobowości i referencjach, a następnie skontaktuj się z nimi, aby zobaczyć, czy wy dwaj możecie być dobrym dopasowaniem.

Zawsze możesz również skontaktować się z naszymi trenerami w RTTF, aby zobaczyć, czy są jakieś wolne miejsca i zaczynają się od zaledwie 165 dolarów! Ale w przypadku, gdy szukasz bardziej przystępnej opcji, możesz sprawdzić nasz program coachingu grupowego!

Szukaj katalogów

Większość organizacji, które certyfikują trenerów biegowych będzie miała listę swoich aktualnych, certyfikowanych trenerów online. Te katalogi mogą nie tylko pomóc ci znaleźć trenera, ale także takiego, który jest blisko ciebie, jeśli zawęzisz go według stanu.

Słowo z ust

Słowo z ust może być jednym z najpotężniejszych sposobów na znalezienie trenera biegania. Poproś o rekomendacje przyjaciół, rodzinę i innych biegaczy.

Ktoś, kogo znasz, mógł mieć wspaniałe doświadczenia ze swoim trenerem i może udzielić wnikliwych informacji na temat tego, co mu się podobało, a co nie.

Warto również sprawdzić fora internetowe i media społecznościowe, aby uzyskać informacje na temat polecanych trenerów.

Ile kosztuje trener biegania?

Koszt wynajęcia trenera biegania może się znacznie różnić w zależności od usług, których potrzebujesz, poziomu wiedzy i zapotrzebowania na konkretnego trenera. Koszt wynajęcia trenera może wynosić od 50 do 300 dolarów miesięcznie.

Stawka za profesjonalnego trenera, który naprawdę oferuje dopasowane programowanie, wynosi zazwyczaj co najmniej 150 dolarów miesięcznie. Osobiście, nasz coaching 1-1 zaczyna się od 165 dolarów.

Jeśli trener nie pobiera wystarczającej opłaty, może być zmuszony do pracy z wieloma klientami, aby zarobić pieniądze. Chociaż tańsza metka cenowa jest kusząca, może przyjść kosztem spersonalizowanej usługi z uwagą jeden na jeden.

Ale jeśli naprawdę nie możesz sobie pozwolić na zapłacenie tyle za jeden na jeden osobisty coaching, gorąco polecam sprawdzić mój klub biegowy online za jedyne 29,99 dolarów miesięcznie z 5-dniowym bezpłatnym okresem próbnym!

Otrzymasz opiekę trenera, dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, aby połączyć się ze społecznością biegaczy i porozmawiać z 11 trenerami, a także darmowe kursy i przewodniki treningowe, które pomogą Ci przenieść Twoje bieganie na wyższy poziom!

Inne sposoby łączenia się z Amandą Instagram Daily Fun: RunToTheFinish

Facebook Community Chatter: RunToTheFinish

Zapisz się, aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z najlepszymi poradami dotyczącymi biegania i śmiechem

Zobacz również