Akcesoria do ćwiczeń

Sprzęt i akcesoria do fitnessu – które wybrać?

Fitness to popularny rodzaj aktywności fizycznej. Jest wiele osób, które wspierają zajęcia w klubach, a także takich, które korzystają z instrukcji instruktorów. Wiele osób decyduje się jednak na zakup potrzebnego sprzętu i akcesoriów do własnego domu. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak urządzić własną strefę ćwiczeń funkcjonalnych.

Jakie są korzyści z fitnessu w domu?

Jeśli nie masz środków na podróż na siłownię, aktywność fizyczna jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Możesz zorganizować skuteczny trening fitness w domu, korzystając z odpowiedniego sprzętu i akcesoriów.

Wszechstronność fitnessu sprawia, że jest on tak popularny. Wyróżnia się dwa rodzaje ćwiczeń: cardio, czyli formy kształtujące sprawność fizyczną, takie jak aerobik czy step, oraz takie, które kształtują sylwetkę, jak ABT czy fit ball. Drugi to relaksacyjne, takie jak joga czy pilates. Różna intensywność ćwiczeń świetnie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej i skuteczne kształtowanie sylwetki.

Zajęcia te są świetne dla początkujących i mogą być stosowane jako uzupełnienie treningu dla sportowców. Ten rodzaj ćwiczeń ma ogromną zaletę, ponieważ nie wymaga dużej przestrzeni ani drogiego sprzętu. Osoby zapracowane lub mające inne obowiązki docenią domowe treningi.

Jakie akcesoria i sprzęt fitness kupić?

Sprzęt i akcesoria fitness mogą sprawić, że poczujesz się jak na profesjonalnej siłowni. Mata gimnastyczna to obowiązkowy element każdego domowego miejsca ćwiczeń. Zapewnia ona bezpieczne i wygodne ćwiczenia na podłodze. Lina do skakania z owijką i antypoślizgowymi uchwytami to skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zajmuje niewiele miejsca. Stepper kolumnowy wyposażony w krokomierz, licznik spalonych kalorii i wyświetlacz zapewni Ci świetne efekty domowego treningu.

Inną opcją jest mini stepper z trzystopniową regulacją wysokości. W angażowaniu mięśni głębokich i prawidłowej postawie może przydać się piłka gimnastyczna, która jest szczególnie polecana osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Trening crossfit będzie wymagał użycia gumowych taśm i liny do ćwiczeń. Masuj swoje mięśnie po ćwiczeniach. Piłka do masażu i kompaktowy wałek pomogą rozbić zgrubienia.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt i akcesoria fitness
Sprzęt do ćwiczeń to podstawa każdej sali fitness, profesjonalnej lub domowej. Ważne jest, aby przy kompletowaniu sprzętu i akcesoriów kierować się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze, zastanów się, jaki rodzaj ćwiczeń będziesz wykonywać. Znajdziesz sprzęt, który nadaje się do zajęć siłowych, kardio i rozciągania. Większa różnorodność narzędzi pozwala na większą ilość treningów.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę przestrzeń dostępną w mieszkaniu lub domu. Przyglądajmy się modelom dostępnym przy zakupie sprzętu. Wiele sprzętów może być składanych i występuje w różnych rozmiarach. Nie zapominajmy o budżecie potrzebnym na zakup kompletnego zestawu fitness. Jest to sprytny i skuteczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zakup wszystkich elementów w jednym miejscu.

Zobacz również