Blog

Przyczyny skurczów żołądka podczas biegania

Bieganie to sport o dużej sile uderzenia, co oznacza, że nie tylko nasze mięśnie i stawy pochłaniają obciążenie, ale także nasze organy są obijane. Ma sens, że ten stały ruch może prowadzić do problemów trawiennych u wielu biegaczy.

Często mówimy o tym w odniesieniu do trotuarów lub mniej przyjemnie nazwanej biegunki biegaczy.

Ale prawda jest taka, że nie musisz mieć pełnej sytuacji w łazience, aby mieć dość nieprzyjemne uczucia.

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn i rozwiązań dla bólów brzucha podczas biegania, które mają zastosowanie niezależnie od tego, czy jesteś nowym czy doświadczonym biegaczem. To może się zdarzyć nam wszystkim, więc spróbujmy zapobiec im lub przynajmniej zarządzać objawami od bólu poniżej klatki żebrowej do prawej w jelicie.

Przyczyny skurczów żołądka podczas biegania

Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje różnica między bocznym szwem podczas biegu i skurcz żołądka. Skupiamy się tutaj na jelitach i głównych powodach, dla których Twój żołądek może boleć podczas biegu.

Nerwy

Jeśli jesteś zdenerwowany nowym długim biegiem, konkretnym treningiem lub dniem wyścigu, to jest o wiele bardziej prawdopodobne, że będziesz miał dolegliwości żołądkowe.

Gdy poziom Twojego niepokoju wzrasta, organizm zaczyna pompować więcej kortyzolu (hormonu stresu). Hormon, który już wzrośnie podczas biegu, ale który może mieć wpływ na zwiększenie kwasu żołądkowego.

Pełny żołądek

Dużo mówię o tankowaniu przed biegami, ale przeciążony żołądek też nie będzie się czuł dobrze.

Przepływ krwi jest przekierowany z przewodu pokarmowego do mięśni, aby zapewnić Ci energię potrzebną do dalszego biegu. Oznacza to jednak, że jedzenie nie jest efektywnie rozkładane, a Twój żołądek w końcu czuje się przepracowany, co prowadzi do skurczów brzucha.

Odwodnienie

Nie tylko Twoje mięśnie potrzebują wody, aby funkcjonować. Twój układ trawienny spowalnia pracę i w końcu prowadzi to do skurczów żołądka.

Brak rozgrzewki

Jeśli czytałeś cokolwiek innego, co napisałem, nie jesteś zaskoczony, aby zobaczyć to na liście.

Wykazano, że dynamiczna rozgrzewka zapobiega kontuzjom, smaruje stawy i sprawia, że ogólny wysiłek jest odczuwalny łatwiej. Im cięższy bieg jest dla Twojego ciała, tym płytszy będzie Twój oddech, co prowadzi do skurczów.

Zbyt dużo cukru

Napoje sportowe są świetnym narzędziem pomagającym nam utrzymać poziom elektrolitów i zapobiegać innym rodzajom skurczów i zmęczenia mięśni. ALE istnieje wiele danych, które pokazują, że zbyt wiele będzie prowadzić do problemów żołądkowych.

Napoje sportowe są zaprojektowane w celu zwiększenia nawodnienia. Ssanie większej ilości oznacza, że ciało zatrzymuje więcej wody dla mięśni, co może powodować uczucie wzdęcia, a następnie dodajesz do tego garść żeli i jest to przepis na jelita biegacza.

30-60 gramów cukru na godzinę ćwiczeń to to, co zwykle jest zalecane. Jeśli masz dużo problemów żołądkowych, może pomóc zróżnicowanie źródła. To znaczy popijając napój taki jak Tailwind, jedząc ClifBloks i daktyle... więc zmieniasz rodzaj cukru podczas biegu.

Jak zapobiegać skurczom żołądka podczas biegania

Świetnie teraz wiemy dlaczego nasze ciało może wyrzucić ten nieprzyjemny sygnał, że coś jest nie tak podczas naszego biegu. Jeśli to się dzieje do Ciebie więcej niż raz na jakiś czas, to nigdy nie boli, aby uzyskać poradę medyczną.

Ale oto kilka rzeczy, które mogą pomóc:

Food Timing

Jeśli jesz pełny posiłek, odczekaj 90 minut do 2 godzin przed biegiem. To daje Twojemu organizmowi wystarczająco dużo czasu, aby rozłożyć rzeczy i nie wymaga od Twojego żołądka kontynuowania pracy z mniejszym przepływem krwi.

Większość ludzi poradzi sobie z małą przekąską przed biegiem lub nawet małym śniadaniem 100-200 kalorii, które zawiera proste węglowodany. Na przykład kromka chleba na zakwasie i łyżka masła orzechowego.

Prowadź dziennik żywności

Zacznij prowadzić szybki dziennik tego, co jesz i pijesz przed biegiem. Świetnym pomysłem jest również odnotowanie, co jesz w nocy przed długim biegiem, ponieważ może to odgrywać rolę.

Może się okazać, że określone pokarmy pogarszają stan Twojego żołądka, co objawia się podczas biegu.

Mleko jest bardzo częstym problemem, co ma sens, gdy wyobrażasz sobie, że gorące mleko się zsiada!

Możesz również odkryć, że jesz trochę więcej błonnika blisko biegu niż myślałeś lub że nie robisz tak dobrze z dużą ilością tłuszczu przed biegiem. To działa świetnie dla wielu z nas robiących łatwe długie biegi, ale to nie znaczy, że jest najlepsze dla ciebie.

Zobacz również