Blog

Hoka Trail Running Shoes Recenzja i porównanie

Po wielu latach biegania w Cliftonach, zacząłem interesować się innymi modelami Hoka, co doprowadziło mnie do butów HOKA do biegania po szlakach.

Podobnie jak podczas pierwszych testów oryginalnych HOKA ONE Clifton, byłem zdenerwowany wysokością stosu i wagą.

I jak za każdym razem, buty zaskoczyły mnie lekkością. Odkryłem również, że wysokość stosu po prostu przypomina mi o lepszym podnoszeniu stóp, więc byłem mniej skłonny do potknięć na szlaku niż w innych butach!

Życie w Kolorado dostarczyło wielu niesamowitych okazji do biegania na wszystkim, od pokruszonych żwirowych ścieżek do niektórych skrzących się technicznych szlaków w górach. Tutaj zamierzam rozbić różne buty trailowe Hoka i jak porównują się do siebie, abyś mógł znaleźć to, co będzie działać najlepiej dla Ciebie.

Możesz również zobaczyć moją pełną recenzję Hoka Clifton Vs Bondi tutaj >>.

Lub jeśli szukasz dla biegu drogowego, mój Top 10 HOKA Running Shoes >>.

Teraz przejdźmy do tego!

Hoka Trail Running Shoes Reviews

W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie ma co się zastanawiać nad tym, czy nie jest to dla nas zbyteczne.

Tutaj badamy niektóre z różnych modeli butów do biegania po szlaku Hoka. Jakie są najlepsze buty do biegania HOKA? To będzie zależało od Twoich preferencji, więc porównajmy, aby pomóc Ci zdecydować.

Szybki opis kluczowych butów Hoka:

 • Hoka Speedgoat (neutralny trail)
 • Hoka Challenger ATR (but trailowy na przygotowane szlaki lub wędrówki)
 • Hoka Mafate Speed
 • Hoka Tekton X
 • Hoka Stinson

Poniżej kilka rzeczy, które powiedziałbym o każdym bucie, więc oszczędzając czas powiem to raz.

Stabilność

Podczas gdy nie polecam butów stabilizacyjnych dla większości biegaczy, Hoka jest zaprojektowana tak, aby zapewnić pewną stabilność na poziomie podstawowym dzięki szerszej platformie podeszwy środkowej. Jest to świetny sposób na uzyskanie korzyści bez zmiany kroku lub ukrywania faktu, że masz słabe mięśnie.

But maksymalny

Wysokość stosu to sposób w jaki odnosimy się do wielkości podeszwy zewnętrznej (lub wysokości stosu) i co za tym idzie, co jest definiowane jako maksymalny but od 30mm do 50mm.

Zrobiłem oddzielny szczegółowy post porównujący maksymalne i minimalne, ale na razie tutaj jest to, co HOKA ma do powiedzenia o swoich butach:

"maksymalny materiał amortyzujący został zaprojektowany dla doskonałej absorpcji wstrząsów i z natury stabilnej jazdy".

Dla przypomnienia, to nie jest to samo, co heel-to-drop buta do biegania. HOKA może mieć niski spadek, a jednocześnie być maksymalnym butem, który staje się trendowym tematem w wielu markach.

Wydłużona pięta

Możesz zauważyć, że wiele z HOKA ma przesadzoną piętę podeszwy... niektóre naprawdę duże, a niektóre ledwo zauważalne. Po przetestowaniu niektórych z największych i niektórych na bardziej normalnej stronie, mogę powiedzieć, że nie kocham naprawdę dużych obcasów.

Ale mają one swój cel.

Testy wykazały, że wydłużenie pomaga w szybszym przetaczaniu się stopy do przodu. Zmniejsza to problemy związane z uderzaniem piętą i przyspiesza ruch stopy. Często znane jako meta-rocker.

Wymiana

Standardowe powiedzenie mówi o wymianie butów co 500 mil i te buty są takie same. Jak już wspomniałem, miałem wiele par i nigdy nie miałem takiej, która wymagałaby wymiany z powodu rozpadu lub zużycia.

Cokolwiek znalazłeś, aby być twoim słodkim miejscem w przeszłości, będzie z grubsza takie samo tutaj. I.e. większe biegacze, duże mężczyzn, itp często znaleźć trzeba wymienić buty szybciej z powodu awarii, inni znaleźć, że więcej biegaczy bieżni oznacza może ich buty są dobre dla 800 mil.

Najlepsza Hoka Trail Running Shoes

Dla wielu nie jest zaskoczeniem, że uwielbiam biegać w HOKA. Używam różnych z nich w mojej rotacji butów, odkąd pierwszy Clifton został wydany. Więc oczywiście przetestowałem je na szlakach też!

Oto zestawienie ich najlepszych modeli i tego co je wyróżnia.

Hoka Speed Goat Review

HOKA Speedgoat to wszechstronny but do biegania po szlakach, który poradzi sobie z każdym rodzajem terenu. Po zapytaniu o opinie na temat najlepszego buta do biegania po szlakach, ten pojawił się tak często, że zdecydowałem, że potrzebuję pary.

Masy miały rację, uwielbiam je. Mam teraz wiele par.

Speedgoat ma wszystkie poduszki, które pokochałem od moich Hoka Cliftonów i ma całą przyczepność i zróżnicowane wypustki, których potrzebuję, aby utrzymać trakcję na szlakach. . Speedgoat ma również amortyzowaną podeszwę środkową, która zapewnia płynną jazdę po skałach i innych przeszkodach.

Możesz powiedzieć, że moje są dobrze kochane ze względu na warstwę brudu i brudu pokrywającą każdy cal buta.

Jest zaprojektowany z solidnym, ale wygodnym dopasowaniem i posiada podeszwę zewnętrzną Vibram MegaGrip, która zapewnia doskonałą trakcję zarówno na mokrych, jak i suchych powierzchniach.

W Speedgoat przebiegłem już łatwe trasy, techniczne szlaki i do 18 mil.

Uwielbiam to, jak ten neutralny but czuje się na mojej stopie, a dzięki nieco szerszemu niż w wielu przypadkach palcowi nie mam problemów z pęcherzami po biegach w dół. To także naprawdę świetna ilość amortyzacji.

Wygodny, ale nie za ciężki dla miłego długiego biegu albo.

Podczas gdy są one również wymienione jako neutralne buty, byłem zachwycony widząc, że moja stopa nie wpadła ani trochę, kiedy je założyłem, co jest powszechne w innych butach. Inny przykład tego, że ich buty mają pewne naturalne wsparcie dzięki większej platformie.

 • True to size
 • Bardzo podobne do Cliftona, tylko z dodatkowymi wypustkami dla trakcji
 • Dobra przestrzeń w toeboxie
 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Umiarkowana amortyzacja
 • 4 mm drop
 • 8.5 oz damskie, 10.3 oz męskie
 • Dostępne w 11 kolorach
 • Dostępne w szerokości w niektórych kolorach
 • $140
 • Zobacz wszystkie modele HOKA Speedgoat (zawiera również opcję wodoodporną)

Hoka Mafate Review

HOKA Mafate Speed jest wytrzymałym butem do biegania po szlakach, który został stworzony, by radzić sobie w najtrudniejszym terenie. W rzeczywistości jest to super podobny but do Speedgoat z bardzo podobną ilością amortyzacji.

But ten będzie nieco węższy niż Speedgoat, więc jeśli czujesz, że to był zbyt luźny, miękki but... to jest to lepszy wybór. Będzie miał również nieco większe wsparcie łuku i bardziej oddychającą cholewkę.

Posiada podeszwę zewnętrzną Vibram, która zapewnia doskonałą trakcję na mokrych i suchych powierzchniach. Naprawdę mówimy tutaj o jakiejś poważnej przyczepności i to jest coś, co uwielbiam, gdy uderzam w bardziej techniczne szlaki.

Ten but jest idealny dla biegaczy, którzy lubią odkrywać nowe szlaki i stawiać sobie wyzwania w trudnym terenie. Mafate Speed jest idealny dla tych, którzy lubią biegać w szybkim tempie i potrzebują buta, który nadąży za ich prędkością.

 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Najmniej amortyzowany, ponieważ został zaprojektowany z myślą o prędkości
 • 4 mm drop
 • 8.5 uncji damskie, 10.4 uncji męskie
 • Dostępne w 4 kolorach
 • Niedostępne w Wide
 • $185
 • Zobacz wszystkie modele HOKA Mafate (również opcja wodoodporna i opcja dla wszystkich płci)

Hoka Challenger ATR (but trailowy na przygotowane szlaki lub do wędrówek)

HOKA Challenger ATR to popularny but do biegania w terenie, który jest przeznaczony zarówno do biegania po drogach, jak i szlakach. Posiada amortyzowaną podeszwę środkową, która zapewnia komfortową i stabilną jazdę oraz podeszwę zewnętrzną Vibram, która zapewnia doskonałą przyczepność na różnych powierzchniach.

Byłem dość podekscytowany, aby przetestować również ten.

Ten but jest idealny dla biegaczy, którzy lubią przełączać się między bieganiem po drogach i szlakach i potrzebują uniwersalnego buta, który poradzi sobie w obu rodzajach terenu. Challenger ATR jest idealny dla tych, którzy lubią biegać w umiarkowanym tempie i potrzebują buta, który jest wygodny i wspierający.

But oferuje mnóstwo amortyzacji i wsparcia, dzięki czemu jest świetny dla tych, którzy szukają komfortowej jazdy podczas pokonywania lokalnych szlaków, pokruszonych ścieżek żwirowych lub dróg gruntowych.

Oddychająca cholewka pomaga utrzymać stopy w chłodzie i suchości, a podeszwa zewnętrzna zapewnia doskonałą przyczepność na różnych powierzchniach. Podoba mi się również wydłużona pięta, mniej problemów z wysuwającą się stopą.

 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Maksymalna amortyzacja
 • Spadek 5 mm
 • 7.7 oz damskie, 8.9 oz męskie
 • Dostępne w 6 kolorach
 • W niektórych kolorach dostępny w wersji Wide
 • $145
 • Zobacz wszystkie modele HOKA Challenger (w tym niskie i wodoodporne GTX)

HOKA Torrent 3

Torrent jest wszechstronnym, lekkim butem do biegania po szlakach, który zapewnia amortyzację i reakcję na różne rodzaje terenu. Ten but jest najlepszy dla biegaczy, którzy lubią zmierzyć się z wymagającymi szlakami, chcą myśleć o prędkości i którzy potrzebują buta, który poradzi sobie z różnymi warunkami.

Ten but przypomina mi bardziej buty trailowe Merrell, które mam od wieków i uwielbiam. Jest to szybki but, który zapewnia dużą ochronę pod stopami i wystarczająco dużo amortyzacji w podeszwie środkowej, aby zapewnić płynną jazdę po skałach i innych przeszkodach.

Torrent posiada agresywną podeszwę zewnętrzną z wielokierunkowymi wypustkami, które zapewniają trakcję i przyczepność na różnych powierzchniach. Piankowa podeszwa środkowa zapewnia amortyzację i responsywność, a oddychająca cholewka z siatki jest trwała i elastyczna.

Konstrukcja Meta-Rocker pomaga stworzyć płynne przejście od pięty do palców, dzięki czemu jest to świetny wybór na długie dystanse.

Torrent to świetny wybór dla biegaczy, którzy chcą buta trailowego, który poradzi sobie ze wszystkim, co na niego rzucą. Dzięki pozbawionej amortyzacji, jest to but, który pozwoli Ci poczuć więcej ziemi, co wielu biegaczy kocha za lepszą propriocepcję.

 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Minimalna amortyzacja
 • Spadek 5 mm
 • 7,5 uncji damskie, 8,7 uncji męskie
 • Dostępne w 4 kolorach
 • $145
 • Zobacz wszystkie modele HOKA Torrent

Hoka Tecton X (Carbon Fiber Plate)

HOKA Tecton X to lekkie buty do biegania po szlakach, które zostały zaprojektowane z myślą o szybkości. To prawda, włókno węglowe przychodzi do świata trailu!

Używają równoległych płyt z włókna węglowego, aby zapewnić otwarcie w środku stopy, które zapewni, że nadal będziesz mógł manewrować nad skałami, pniakami i innymi przeszkodami. Dzięki temu jest mniej sztywny niż drogowy but z włókna węglowego... czy to odbiera mu sprężystość, nie jestem pewien!

Posiada lekką konstrukcję, która pozwala na szybką i zwinną jazdę oraz podeszwę zewnętrzną Vibram, która zapewnia doskonałą trakcję na różnych nawierzchniach. Z szybkiego przeglądu mam wrażenie, że trakcja jest podobna do Speedgoat, czyli jest dobra, ale nie najbardziej przyczepna.

Ten but jest idealny dla biegaczy, którzy lubią szybkie i lekkie bieganie po szlakach. Tekton X jest idealny dla tych, którzy lubią odkrywać nowe szlaki i potrzebują buta, który może nadążyć za ich prędkością.

 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Włókno węglowe
 • Spadek 5 mm
 • 6.9 oz damskie, 7.3 oz męskie
 • Dostępne w 3 kolorach
 • $200
 • Zobacz wszystkie modele HOKA TectonX

Hoka Stinson

HOKA Stinson to amortyzowane buty do biegania po szlakach, które zostały zaprojektowane z myślą o komforcie i stabilności. Jeśli lubisz uczucie HOKA Bondi, to może to być twój ulubiony but trailowy.

Jest to ich najbardziej amortyzowana opcja, ale nadal ma podeszwę Vibram dla przyczepności.

Jest to również najwyższa wysokość stosu spośród wszystkich butów HOKA, co oznacza większą stabilność bez bycia prawdziwym butem stabilizującym. Ale także większe przypomnienie, aby podnieść te stopy na teh szlaki!!!

Ten but jest idealny dla biegaczy, którzy lubią odkrywać nowe szlaki i potrzebują buta, który będzie wygodny podczas pokonywania kilometrów. Stinson jest idealny dla tych, którzy lubią biegać w umiarkowanym tempie i potrzebują buta, który jest stabilny i wspierający.

 • Neutralny but do biegania po szlakach
 • Super amortyzacja
 • Spadek 5 mm
 • 9.8 oz damskie, 11.7 oz męskie
 • Dostępne w 2 kolorach mężczyźni, 4 kolory kobiety
 • $170
 • Zobacz wszystkie modele HOKA Stinson

HOKA ONE ONE oferuje gamę wysokiej klasy butów do biegania po szlakach dla różnych typów biegaczy. To faworyt wśród wielu ultramaratończyków, a to mówi mi wiele o komforcie!

Niezależnie od tego, czy szukasz uniwersalnego buta, który poradzi sobie z każdym rodzajem terenu, lekkiego buta, który został zaprojektowany z myślą o prędkości, czy amortyzowanego buta, który został zaprojektowany z myślą o komforcie i stabilności, HOKA ONE ONE ma but, który jest idealny dla Ciebie.

Zastanawiasz się jak HOKA wypada na tle innych tradycyjnych butów do biegania?

Sprawdź te porównania:

 • Hoka Vs Brooks
 • Hoka vs Asics
 • Hoka vs On Cloud
 • Hoka vs Altra

Szukasz więcej recenzji, aby znaleźć najlepsze rzeczy dla swojego biegu?

Sprawdź naszą pełną stronę z moimi obowiązkowymi recenzjami sprzętu biegowego i przewodnikami, aby zaoszczędzić czas i pieniądze! Dzielę się tym, co działa dla mnie i kolegów biegaczy, wraz z tym, co nie było warte tagu ceny.

Kilka wspólnych zapytań:

 • Najlepsze buty do biegania (tak, przeszedłem przez 5 par teraz)
 • Jak powinien pasować but do biegania?
 • Jak znaleźć odpowiedni but do biegania
 • Altra Running Shoe Review (zero drop shoes)

Inne sposoby łączenia się z Amandą Instagram Daily Fun: RunToTheFinish

Facebook Community Chatter: RunToTheFinish

Uzyskaj więcej wskazówek dotyczących biegania: Pinterest

To nie jest post sponsorowany, choć przez lata otrzymywałem Hoka's za darmo do testów.

Zobacz również