Blog

Nowy na Cloudsurfer Review | Bajeczna aktualizacja

Czy to jest recenzja Cloudsurfer 7? Chyba dlatego, że ostatni model to był 6, a jednak pozbyli się tego numeru, bo pod wieloma względami czuje się tu jak w zupełnie nowym bucie!

Przez ostatnie 11+ lat biegałem w wielu butach On Cloud i zawsze wychodziłem z poczuciem, że to co oznaczali jako "amortyzowane" nie było. To się zmieniło z Cloudmonster i ponownie z nowym kształtem Cloudsurfer.

Jest to jeden z najlżejszych codziennych trenerów, jakie znalazłem. Na równi z HOKA Mach.

Być może jestem teraz częścią rosnącej masy, która uwielbia buty do biegania On.

Jak wiesz, zawsze jestem szczery w moich recenzjach butów do biegania z tym, co lubię, czego nie lubię i co może działać dla ciebie, co nie pasowało do mnie! Dlatego też, gdy ktoś pyta o buty On Running, zawsze mówię, że myślę, że są dobre, ale ich codzienne buty do biegania nie czuły się świetnie na mojej stopie.

Teraz przekładam mile na Cloudsurfer i jest to stała część mojej rotacji butów do biegania dla łatwych dni treningowych.

Technicznie marka jest po prostu, On. Ale może ty, tak jak ja, zauważyłeś, że próba wyszukiwania ON lub On running nigdy nie doprowadziła cię do miejsca, w którym chciałeś iść, więc dlatego możesz zobaczyć je określone jako On, On Running lub On Cloud.

Nie ma jednego idealnego buta do biegania dla wszystkich biegaczy, więc zamierzam podzielić się moimi odkryciami. Ale jak zawsze zachęcam Cię do udania się do sklepu biegowego i założenia ich! Pobiegnijcie po sklepie i zobaczcie, co myślicie.

O Cloudsurferze szczegóły

Jak zauważono, było 6 poprzednich wersji Cloudsurfer, wszystkie wcześniej używając ich standardowej konstrukcji strąków dla poduszki i podeszwy zewnętrznej. W tym nowym modelu dokonują zmiany w technologii, zwanej pianką CloudTec Phase™.

I FINALY, chwała Bogu, to faktycznie jest amortyzowany but! Dla wszystkich moich poprzednich testów, po prostu znalazłem strąki, aby być zbyt twarde, a tym samym nigdy naprawdę super wygodne jazdy (na podstawie moich preferencji).

Jednak teraz usunęli speedboard i przesunęli strąki, pozwalając podeszwie zewnętrznej być bardziej solidną.

Tutaj możesz zobaczyć porównanie mojego Cloudmonster z Cloudsurfer 7. Jak zauważyłem, podeszwa nie sięga aż do samego końca, ale zamiast tego jest pokryta cienką warstwą. Wąski rowek w dół środka kontynuuje spadek wagi i nie jest wystarczająco głęboki, aby zbierać skały!!!

Jedną z rzeczy, które zawsze kochałem w butach On Running jest styl. I ten znowu dla mnie jest home run na tym froncie.

Uwielbiam jak lekki jest ten but, jak również. Jest to świetne combo komfortu dla codziennego treningu, ale z powrotem energii, która mogłaby łatwo przekształcić to w but dla tempa i szybszych kroków.

Być może będę musiał umieścić to jako remis z On Cloudmonster dla najlepszego On Running Shoe! Jestem zachwycony tą zmianą w ich linii.

 • 10 mm spadek pięty
 • 7.2 oz kobiety
 • 8.6 oz męskie
 • Neutralny biegacz
 • Dostępne w czterech kolorach
 • Niedostępne w szerokości
 • Dostępne w On Running , RoadRunnerSports i sklepach detalicznych za 160$.

Początkowo zakładając but, naprawdę czułem wyższą piętę. Nawet wróciłem do podwójnego sprawdzenia moich notatek myśląc, że to musi być więcej niż 10mm spadek. Jednak, gdy tylko zacząłem biegać to uczucie całkowicie wyparowało, ponieważ poduszka naprawdę jest zwarta i płynnie toczy Cię do przodu.

Jak można się spodziewać, cholewka to lekka siateczka, która jest bardzo przewiewna. Wykonana jest również w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest to coś, co naprawdę kocham w przemyśle obuwniczym w ostatnim czasie! Przechodzimy przez wiele butów, więc uczyńmy je lepszymi dla środowiska.

Dzięki wyższemu spadkowi pięty do palców, jest to również dobry wybór dla tych, którzy mają do czynienia z problemami Achillesa.

Cloudsurfer Fit

Ogólnie rzecz biorąc, buty On Running są nieco bardziej wąskie niż niektóre marki. Toe box jest zaokrąglony, ale nadal nie opisałbym go jako dobrego dopasowania dla szerszych stóp. Raczej powiedziałbym, że jest to dobre dla średniego rozmiaru stopy, a nawet dla tych z bardziej wąskimi stopami sznurowanie zapewnia wiele opcji, aby uzyskać dobre dopasowanie.

Powiedziałbym, że szerokość jest podobna do wielu butów do biegania ASICS lub Mizuno.

Cloudboom Carbon Fiber jest jednym z tych, które lubię, ale jest tak mały, że musiałbym zwiększyć rozmiar, aby użyć go na więcej niż milę lub dwie.

Język jest wyściełany, oddychający i wygodny. Co ciekawe, w modelu Cloudmonster usunięto wyściółkę by zmniejszyć wagę, a mimo to ten but jest lżejszy! Zdecydowanie przypisuje się to zmianie podeszwy środkowej i poduszki.

Odkryłem, że te buty są całkiem wygodne na większości łatwych biegów podczas treningu maratońskiego.

Prawdopodobnie mógłbym je nosić aż do dystansu półmaratonu, ale w tej chwili pozostają w moim wyborze butów na 6-8 mil. Są wystarczająco lekkie, aby zrobić świetny but 5K lub 10K również dla przeciętnego biegacza.

W 90% moich butów do biegania używam sznurowania z blokadą pięty, a te mają wystarczająco dużo sznurówek, aby łatwo było to zrobić.

Bonus: Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki Cloundsurfer wygląda. To nie jest tak naprawdę dopasowanie lub funkcja, ale czuję, że to ma znaczenie! Wszystkie buty On mają naprawdę klasyczne odczucia, co prawdopodobnie wynika ze szwajcarskiego projektu, który uważają za naprawdę ważny.

Co musisz wiedzieć o butach do biegania On

On rozpoczął się w 2010 roku w Szwajcarii, kiedy po raz kolejny inny biegacz pomyślał "Mogę to zrobić lepiej".

Tym razem było to trzech emerytowanych sportowców zawodowych, którzy zdecydowali, że musi być but, który ma więcej twardości, aby stworzyć to odbicie od ziemi, wraz z amortyzacją.

On wykorzystuje technologię CloudTec, która jest tym, co sprawia, że ich but wygląda i czuje się inaczej.

Strąki (lub chmury) ściskają się zarówno w poziomie jak i w pionie, a następnie gwałtownie rozszerzają się, pomagając w szybszym oderwaniu się od ziemi.

W rzeczywistości te chmury mają różne rozmiary w zależności od buta i celu dla niego.

Czy to jest jak bieganie po chmurach?

Nie. Nie jest jak chmury w ten pluszowy, puszysty sposób.

Więc dla mnie nie...zupełnie nie jak chmura. I to nie jest wszystko złe.

W moim przeglądzie butów do biegania On, wchodzę do wszystkich powodów, że istnieją korzyści z konstrukcji strąków i dlaczego inni biegacze kochali je od początku. Więc sprawdź to, jeśli jesteś ciekawy, aby dowiedzieć się więcej.

OK, więc to prowadzi nas do tego, jak oni biorą ten projekt i iść do przodu. Teraz nazywają to CloudTec Phase, który wykorzystuje "technologię falową". Ta podeszwa środkowa nadal używa ich Helion ™ super pianki, ale jest zauważalna różnica w sposobie, w jaki będzie się zapadać, tworząc miękkość i ruch do przodu.

Wady butów do biegania

Jak zauważono, każdy biegacz ma swoje preferencje, więc jest tylko kilka rzeczy z mojego doświadczenia.

 • Nie są one idealne dla osób z wysokim łukiem lub wysokim śródstopiem.
 • Większość butów On Cloud jest wąska, a toebox nie jest szeroki (zaczęli tworzyć specyficzne szerokie modele!)
 • Kamienie wbite między strąki sprawiają, że nie są idealne na szlakach lub biegach szutrowych.
 • Niewielka przyczepność tych butów, nie pokochałbym ich w deszczu.

Znalazłem but z włókna węglowego, aby uruchomić małe, ale inaczej znalazłem je, aby uruchomić prawdziwe do rozmiaru.

Sprawdź tę wyszukiwarkę butów, aby pomóc znaleźć właściwy rozmiar i który but jest porównywalny z tym, w czym biegałeś.

Zobacz aktualne kolory i ceny na wszystkie modele >>.

W porządku, mam nadzieję, że ta recenzja On Cloudsurfer dała ci trochę informacji, które pomogą ci podjąć decyzję o wyborze buta! Jeśli jest coś więcej co chciałbyś zobaczyć w recenzji daj mi znać!

Szukasz innych butów do biegania?

 • On Cloud vs Brooks Running
 • On Cloud vs Hoka
 • Adidas Vs Nike Running Shoes
 • Altra vs HOKA Buty do biegania
 • Jak sprawdzić, czy buty do biegania są dobrze dopasowane?
 • Jak czyścić buty do biegania

Inne sposoby, aby połączyć się z Amandą Instagram Daily Fun: RunToTheFinish

Facebook Community Chatter: RunToTheFinish

Zapisz się, aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z najlepszymi poradami dotyczącymi biegania i śmiechem

Zobacz również