Akcesoria do ćwiczeń

Najlepsze skarpety kompresyjne do biegania

Skarpety kompresyjne, zwykle wykonane z 80% nylonu i 20% spandexu, dopasowują się do stóp i łydek zmniejszając ruch mięśni podczas uderzenia i zwiększając przepływ krwi do tego obszaru.

Super...co to oznacza?

Mówi się, że redukcja ruchu mięśni zapobiega marnowaniu energii i pomaga w utrzymaniu prawidłowego ułożenia ciała. Tymczasem zwiększony przepływ krwi zapewnia, że mięśnie otrzymują stały dopływ tlenu, który jest wymagany do utrzymania wydajności lub zwiększenia regeneracji.

Korzyści płynące z używania skarpet kompresyjnych

 • Zmniejszenie dyskomfortu związanego z shin splints i pomoc w regeneracji
 • Zapobiegają napięciu łydek podczas biegu i skurczom
 • Zmniejszają obrzęk stóp podczas długich biegów
 • Poprawiają czas powrotu do zdrowia
 • Wsparcie przy zapaleniu powięzi lub problemach z Achillesem
 • Ciasne dopasowanie może zmniejszyć pęcherze
 • Przydatne w zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich podczas długich lotów

Zacząłem używać ich podczas wyścigów, aby zapobiec skurczom łydek i działa to jak urok. Ale są one również częścią mojego planu regeneracji po treningu maratońskim.

Co jest dokładnie tym, co znalazło zupełnie nowe badanie:

Nowe badanie dostarcza naukowych dowodów na poparcie tezy, że twoje skarpety kompresyjne są nie tylko modne, ale również funkcjonalne.... noszenie skarpet kompresyjnych przez 48 godzin po przebiegnięciu maratonu poprawiło wydajność w teście na bieżni dwa tygodnie później.

Tak jak istnieją różne rodzaje spodni kompresyjnych, istnieją różne rodzaje skarpet kompresyjnych.

Najlepsze skarpety kompresyjne do biegania

W zależności od Twoich potrzeb, jest kilka różnych rzeczy do rozważenia. Niezwykle ważne jest, aby spróbować biegać z nimi kilka razy przed dniem wyścigu.

Skarpety kompresyjne mogą nie być najbardziej stylowym sprzętem, ale działają i dlatego teraz naprawdę chodzi o to, czego potrzebujesz w skarpetach do biegania.

Istnieje wiele opcji, aby znaleźć dobry poziom kompresji i w dowolnym kolorze, który chcesz.

Rękawy kompresyjne

Ja osobiście nie kocham rękawów, ponieważ chcę mieć pełną korzyść z kompresji przez moje stopy. I NIE POWINIENEŚ nosić rękawów w samolocie ze względu na potencjalne gromadzenie się krwi w stopach.

Ale niektórzy biegacze odkryli, że nie lubią sposobu, w jaki kompresja czuje się na ich stopach i jak bardzo luźne może sprawić, że buty czują się.

 • CEP calf sleeves - są super wysokiej jakości marką, co oznacza, że będą trwałe i można je dostać w super zabawnych kolorach.
 • ProCompression - mam parę ich skarpet i zakładam, że rękawy muszą być co nieco tak dobre! Ponownie, oni również naprawdę kochają wymyślać zabawne wzory, więc twój wygląd w dniu wyścigu jest zawsze na najwyższym poziomie.

Teraz wracamy do szukania pary skarpet kompresyjnych!

Skarpety o stopniowanej kompresji

Zaprojektowane, aby zapewnić najbardziej wygodne i korzystne dopasowanie dla Ciebie, skarpety o stopniowanej kompresji będą miały największą kompresję zaczynając od stopy lub kostki, a następnie zmniejszając się przez górę łydki.

VitalSox są właściwie pierwszą marką, którą kiedykolwiek nosiłem i nadal polecam, ponieważ ich stopniowanie zaczyna się od stopy, aby dać twojemu łukowi i kostce najwięcej korzyści ze skarpety.

Dostępne w różnych kolorach i w świetnej cenie, to jest zwycięzca.

Przyjazne dla środowiska skarpety kompresyjne

Rockay ma niesamowite skarpety kompresyjne, które są również w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu i chodź powiedz mi, że nie sprawiają, że czujesz się dobrze?!

Kochaj sposób, w jaki te owijają się wokół mięśnia łydki i mają trochę inny wygląd niż niektóre inne.

Są one również antyodorowe i środkiem drogi pod względem grubości, co oznacza dobrą ochronę przed pęcherzami, jak również.

Lekkie skarpety kompresyjne

Jeśli chodzi o letnie bieganie, możesz znaleźć jeszcze więcej korzyści z noszenia skarpet kompresyjnych, ponieważ pomogą one z obrzękiem. Ponieważ tak wiele z naszych mil maratońskich odbywa się w upale, możesz zauważyć, że twoje buty zaczynają czuć się ciasno podczas długich biegów lub twoje stopy nie odzyskują tak szybko.

Ale oczywiście nie chcemy dodawać ciepła do naszego ciała, więc oto kilka opcji

 • Zensah Featherweight - ultralekkie, plus przednie żebrowanie jest pomocne przy shin splints.
 • CEP - Ultralekkie wysokie skarpety są cieńsze, ale bez poświęcenia kompresji do biegania. Nie jestem wielkim fanem masywnego logo, ale hej, jeśli działają, działają.

Skarpety kompresyjne Low Cut

Jeśli skupiasz się bardziej na wsparciu łuku lub poprawie krążenia w stopach, możesz nie potrzebować wysokich skarpet.

W rzeczywistości lubię nosić krótkie po długich biegach, ponieważ po prostu sprawiają, że moje stopy czują się świetnie. Ditto na dzień, w którym możemy chodzić po tonie.

 • O1st - fantastyczne na Plantar Fascittis
 • Balega - uwielbiam ich skarpety za miękkość i dobrą amortyzację.
 • CEP - Yup, oni pojawiają się ponownie, ponieważ robią dobry produkt.

Zobacz również