Akcesoria do ćwiczeń

Jakie gumy do ćwiczeń wybrać?

Gumy do ćwiczeń znane są również jako gumy fitness, taśmy oporowe lub taśmy do ćwiczeń. Stosowane są w treningu siłowym i aerobowym. Używają ich trenerzy, zawodowi sportowcy, amatorzy oraz fizykoterapeuci. Z taśm powinien korzystać każdy, kto chce poprawić swoją kondycję i wzmocnić swoje ciało. Ćwiczenia z wykorzystaniem taśm do ćwiczeń mają wiele zalet, które sprawiają, że zyskują one na popularności. Opaski do ćwiczeń są niedrogie i oferują wiele opcji.

Jakie są korzyści z treningu z gumowymi taśmami?

Istnieje wiele korzyści z treningu z gumkami gimnastycznymi. Największą korzyścią jest możliwość wzmocnienia mięśni i zminimalizowania ryzyka kontuzji lub nadwyrężenia stawów. Mogą być również stosowane do wzmocnienia słabych mięśni po operacji lub kontuzji. Taśmy do ćwiczeń mogą być stosowane w celu zwiększenia mobilności, sprawności fizycznej i pozwalają na większy ruch stawów. Szczególnie polecane są dla osób, które większość czasu spędzają przy biurku. Przydają się jako pomoc w relaksie po długich godzinach w pracy. Można również używać taśm do ćwiczeń, aby rozgrzać i zmobilizować mięśnie przed rozpoczęciem treningu siłowego. Opaski mogą być stosowane w celu wzmocnienia całego ciała i redukcji cellulitu.

Jakie gumy do ćwiczeń są najlepsze?

Wybór odpowiedniej gumy oporowej nie musi być trudny. Musimy zadać sobie kilka pytań dotyczących przeznaczenia taśmy, ćwiczeń, które będziemy wykonywać oraz efektów, jakie mamy nadzieję dzięki niej osiągnąć. Istnieje wiele rodzajów gum, które można wykorzystać do różnych celów. Można wybierać spośród różnych taśm do ćwiczeń lub pojedynczych gum o różnym oporze, aby dopasować je do swoich potrzeb. Ważne jest, aby zastanowić się, co chcemy osiągnąć za pomocą taśm. Taśmy o dużym oporze są najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie jesteśmy sportowcami amatorami. Należy również wziąć pod uwagę siłę różnych mięśni, takich jak nasze ręce i nogi. Jeśli nigdy wcześniej nie używaliśmy taśmy lub chcemy ją wykorzystać do rehabilitacji po kontuzji, możemy rozważyć zakup gumy o mniejszym oporze.

Jakie są różne rodzaje taśm gumowych?

Taśmy do ćwiczeń (Exercise bands)

Mogą być stosowane w treningu siłowym, fitness oraz w rehabilitacji. Poprawiają ruchomość mięśni i przyspieszają powrót do zdrowia po urazach. Do końcówek taśmy można dodać uchwyt z pianki lub taśmy, np. Sanctband. Poprawia to komfort i łatwość użytkowania.

Gumki typu "Mini Band

Niewielki rozmiar i szerokość opasek Loop Band jest tym, co je wyróżnia. Używane są najczęściej do treningu siłowego i rozgrzewania mięśni przed właściwym treningiem. Mogą być również używane do dodawania ciężaru do hantli i sztang. Mogą być używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. W naszym sklepie znajdziesz różne gumy 4FIZJO, każda z nich posiada torbę do transportu taśm.

Long Loop Band

Gumy te mogą zastąpić sprzęt na siłowni, taki jak wyciąg. Mogą być również używane jako gumy do robienia podciągnięć. Możesz przymocować taśmy do drabinki lub stałej konstrukcji, aby wykonywać określone ćwiczenia. Mogą być również używane do rozciągania po treningu lub po długim dniu pracy. Nasz wybór obejmuje długie taśmy do ćwiczeń od 4FIZJO. Gumy są trwałe i odporne na rozdarcia.

Ekspandery

Uchwyty na końcach rurek do ćwiczeń są tym, co je wyróżnia. Zwiększają one przyczepność gumy podczas ćwiczeń. Można je wykorzystać na siłowni, w klubach fitness lub w domu. Można ją przymocować do drabinki lub nogi meblowej i zacząć wykonywać ćwiczenia takie jak podciąganie taśmy do klatki piersiowej. W tym celu należy pociągnąć linę za pomocą dłoni. Ta prosta czynność wzmacnia i mobilizuje mięśnie. W naszym sklepie posiadamy eksandery SanctBand. Występują one w różnych poziomach oporu, więc możesz wybrać ten, który odpowiada Twoim potrzebom.

Jak ćwiczyć z gumką do ćwiczeń?

Gumę do ćwiczeń można nosić na kostkach lub nad kolanami podczas treningu dolnej części ciała, np. przysiadów. Zwiększa to zaangażowanie mięśni pośladkowych i ud, co z kolei wzmacnia je i zwiększa mobilność. Ten wzór ułożenia taśmy może być wykorzystywany do odwracania nóg z jednej strony na drugą podczas stania. Można go również wykorzystać do unoszenia nóg z deski. Możesz zaczepić ekspander lub gumę do górnej części ciała. Następnie pociągnij go w kierunku ciała (np. pociągnięcie gumy w kierunku pępka, wiosłowanie).

Zobacz również